wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
LiDAR rzuca nowe światło na cywilizację Majów
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2006-03-11| Geodezja, GIS, Mapy, Sprzęt, Firma, Software

Tachimetr, czyli myszką po tablecie


Leica Geosystems planuje na kwiecień wypuszczenie na rynek aplikacji fieldProfessional (prezentowanej rok temu pod nazwą fieldDesigner), umożliwiającej pracę na plikach AutoCAD-a (Land Desktop, Civil 3d) w czasie pomiarów tachimetrem. Możliwe będzie również kierowanie stacji zmotoryzowanej na wybrane elementy modelu terenu wyświetlanego na ekranie tabletu PC. Sterowanie takim instrumentem będzie podobne do operacji myszką lub kursorem na ekranie komputera. Kolejną zapowiadaną aplikacją jest fieldPipe, która posłuży do wytyczania przebiegu przewodów w terenie oraz kontroli geometrii rur; wybór elementu z modelu CAD na ekranie pozwoli na automatyczne naprowadzenie instrumentu w terenie. fieldProfessional umożliwi również rejestrowanie danych z odbiorników GPS i ręcznych dalmierzy. W przyszłości planowane jest wypuszczenie wersji współpracującej z MicroStation Bentleya i tachimetrami Sokkii. Cena fieldProffesional - 8 tys. dolarów, stacji dokującej dla tableta PC - 1500, szkolenia - 1000-1500. W 2005 r. Leica Geosystems przejęła kanadyjską spółkę FieldDesigner, która była autorem oprogramowania o tej samej nazwie.

Spar Point Research LLC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl



zobacz też:



reklama
reklama





© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt