wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-15| GNSS, Geodezja, GIS, Teledetekcja, Edukacja

UWM zaprasza na studia po angielsku

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie po raz kolejny uruchamia rekrutację na prowadzone w języku angielskim studia II stopnia na specjalności „Geodesy and satellite navigation”.


UWM zaprasza na studia po angielsku

Katedra Geodezji Satelitarnej i Nawigacji Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM prowadzi te studia od 2004 roku. Do tej pory ukończyło je ponad 200 osób. Nauka w języku angielskim pomaga absolwentom w znalezieniu pracy w prestiżowych instytucjach naukowych (m.in. w ESA) oraz firmach komercyjnych w Polsce i zagranicą.

Zajęcia realizowane są w języku angielskim. Praca magisterska może zostać napisana w języku polskim albo angielskim, natomiast egzamin dyplomowy przeprowadzany jest po polsku.

Program studiów jest na bieżąco modyfikowany o najnowsze technologie i dostosowywany do potrzeb rynkowych. Studenci na tej specjalności uczą się m.in. podstaw obsługi i wykorzystania dronów w geodezji. Katedra oprócz UAV jest wyposażona między innymi w profesjonalne odbiorniki geodezyjne i nawigacyjne GNSS, georadar, echosondę i jednostkę pływającą do pomiarów batymetrycznych.

W ramach zajęć prowadzone są także kursy wyjazdowe do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Przy Katedrze prężnie działa studenckie Międzynarodowe Koło Naukowe Geodezji Satelitarnej i Nawigacji „GeoSin”, którego członkowie odnoszą liczne sukcesy w zakresie działalności naukowej i organizacyjnej.

Po modernizacji programu w ramach kursu realizowane są nowe przedmioty: technologie informacyjne w geomatyce, metody integracji geodanych, technologie zaawansowanego programowania oraz multisensorowe systemy pomiarowe.

Termin rejestracji internetowej na studia upływa 14 lutego. Liczbą miejsc ograniczona.

Szczegółowe informacji

Źródło: UWM


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
plakat grafik płakał, jak projektował. szczególnie ujmuje "sondaż na łodzi".
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS