Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-15| GNSS, Geodezja, GIS, Teledetekcja, Edukacja

UWM zaprasza na studia po angielsku

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie po raz kolejny uruchamia rekrutację na prowadzone w języku angielskim studia II stopnia na specjalności „Geodesy and satellite navigation”.


UWM zaprasza na studia po angielsku

Katedra Geodezji Satelitarnej i Nawigacji Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM prowadzi te studia od 2004 roku. Do tej pory ukończyło je ponad 200 osób. Nauka w języku angielskim pomaga absolwentom w znalezieniu pracy w prestiżowych instytucjach naukowych (m.in. w ESA) oraz firmach komercyjnych w Polsce i zagranicą.

Zajęcia realizowane są w języku angielskim. Praca magisterska może zostać napisana w języku polskim albo angielskim, natomiast egzamin dyplomowy przeprowadzany jest po polsku.

Program studiów jest na bieżąco modyfikowany o najnowsze technologie i dostosowywany do potrzeb rynkowych. Studenci na tej specjalności uczą się m.in. podstaw obsługi i wykorzystania dronów w geodezji. Katedra oprócz UAV jest wyposażona między innymi w profesjonalne odbiorniki geodezyjne i nawigacyjne GNSS, georadar, echosondę i jednostkę pływającą do pomiarów batymetrycznych.

W ramach zajęć prowadzone są także kursy wyjazdowe do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Przy Katedrze prężnie działa studenckie Międzynarodowe Koło Naukowe Geodezji Satelitarnej i Nawigacji „GeoSin”, którego członkowie odnoszą liczne sukcesy w zakresie działalności naukowej i organizacyjnej.

Po modernizacji programu w ramach kursu realizowane są nowe przedmioty: technologie informacyjne w geomatyce, metody integracji geodanych, technologie zaawansowanego programowania oraz multisensorowe systemy pomiarowe.

Termin rejestracji internetowej na studia upływa 14 lutego. Liczbą miejsc ograniczona.

Szczegółowe informacji

Źródło: UWM


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS