wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-01| Geodezja, GIS, Mapy, Imprezy

SKP zaprasza w marcu do Wrocławia

Stowarzyszenie Kartografów Polskich zaprasza do udziału w dwóch wydarzeniach: Akademii Kartografii i Geoinformatyki, która odbędzie się pod hasłem „Redakcja cyfrowych map tematycznych – nauka i praktyka” (28-29 marca 2017 r.), oraz IX Ogólnopolskim Sympozjum Geoinformacji pod hasłem „Mapy tematyczne środowiska przyrodniczego” (29-31 marca 2017 r.).


SKP zaprasza w marcu do Wrocławia
Akademia będzie poświęcona problematyce kartograficznych opracowań tematycznych w postaci cyfrowej, a w szczególności wynikom projektu EnviDMS realizowanego przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Organizatorami wydarzenia są: Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Stowarzyszenie Kartografów Polskich oraz dwie politechniki: Warszawska i Wrocławska.

Natomiast zgodnie z zawartym w 2000 roku przez współorganizatorów porozumieniem kolejne ogólnopolskie sympozja geoinformacji są organizowane co dwa lata wspólnie z jednym lub dwoma organizatorami głównymi. Tym razem zaszczyt ten przypadł kartografom. Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Kartografów Polskich, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Komisja Geoinformatyki Polskiej Akademii Umiejętności oraz Politechnika Wrocławska.

Organizatorzy mają nadzieję, że konfrontacja doświadczeń w modelowaniu i prezentacji różnych zagadnień przestrzennych przyczyni się do integracji osób wykorzystujących w swojej pracy teledetekcję i fotogrametrię, systemy informacji geograficznej oraz kartografię. Chcą szczególnie zwrócić uwagę na rolę geomatyki w obrazowaniu geoinformacji i wyrażają przekonanie, że wiele osób aktywnie zajmujących się zagadnieniami teoretycznymi, metodycznymi i praktycznymi geoinformatyki oraz geomatyki, zechce podzielić się swoimi doświadczeniami podczas tego spotkania. Liczą na szeroką dyskusję wykonawców i użytkowników projektu EnviDMS oraz innych map tematycznych.

Do uczestnictwa w obu spotkaniach geoinformatycznych organizatorzy zapraszają pracowników nauki, praktyków i pracowników administracji, którzy na co dzień zajmują się problematyką związaną z tematyką sympozjum. W ramach zajęć przewidują prezentowanie referatów monograficznych i naukowych. Przewidują też sesje posterowe poprzedzone krótkimi wystąpieniami uczestników. Teksty do posterów będą drukowane na równi z referatami wygłoszonymi w punktowanych czasopismach.

W celu popularyzacji dobrych map Zarząd Stowarzyszenia Kartografów Polskich ogłasza również, że w czasie Sympozjum odbędzie się rozstrzygnięcie kolejnych edycji konkursów Internetowa Mapa Roku 2016/17 oraz Mapa Roku 2015/16. Oba konkursy odbywają się tradycyjnie pod patronatem Głównego Geodety Kraju.

W czasie spotkania we Wrocławiu odbędzie się ponadto zebranie sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia Kartografów Polskich, na którym zostaną wręczone medale SKP im. Prof. Makowskiego za istotny wkład w rozwój kartografii.

Akademia i Sympozjum służyć mają przede wszystkim integracji środowiska osób projektujących i tworzących dobre mapy, wykorzystujących w swojej pracy geoinformatykę i systemy informacji geograficznej oraz udostępniających informację topograficzną i tematyczną z wykorzystaniem różnych metod prezentacji kartograficznej.

Patronat medialny nad tymi wydarzeniami objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Szczegóły

dr hab. inż. Joanna Bac Bronowicz (przewodnicząca SKP)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Warto Pojechać. Kartografowoe dobrze organizują konferencje tylko czy frekwencja dopisze bo termin wiosenny..
odpowiedz zgłoś
Nazwa cyklu Z tego co pamiętam to nazwa cyklu konferencji to ogolnopolskie sympozja geoinformatyczne...
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS