wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-11-09| GIS, Edukacja, Imprezy

W Toruniu Dzień GIS-u odbędzie się już po raz siedemnasty!

W trzecią środę miesiąca, 16 listopada, Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na Kujawsko-Pomorski Dzień GIS. Już po raz siedemnasty akademickie miasto Toruń na kilka godzin stanie się regionalną stolicą geoinformacji. Hasłem przewodnim tegorocznego Sympozjum będzie „geotechnologia w zastosowaniach wodnych”, co doskonale koresponduje tematycznie z Ogólnopolską Inauguracją Roku Rzeki Wisły, która miała miejsce właśnie w Toruniu 19 października br. w 550. rocznicę podpisania II Pokoju Toruńskiego.


W Toruniu Dzień GIS-u odbędzie się już po raz siedemnasty!
W ramach tegorocznego Dnia GIS zaplanowano wykłady, demonstracje technologii, pokazy i warsztaty praktyczne oraz konkursy z nagrodami. Podczas trzech sesji wystąpień prezentowane będą głównie przykłady zastosowania czy wsparcia GIS do zarządzania infrastrukturą wodno-kanalizacyjną (ASC z Torunia, Bentley Systems Polska z Warszawy, Apator Rector z Zielonej Góry czy Esri Polska z Warszawy), zarządzania ryzykiem powodziowym (RZGW z Gdańska) czy opracowania koncepcji gospodarowania wodami opadowymi (DHI Polska).

Dodatkowo, zaprezentowane zostaną możliwości technik teledetekcyjnych dla rolnictwa precyzyjnego (Geomatic Poznań) oraz omówione zostaną korzyści dla studentów płynące z realizacji na Wydziale Nauko Ziemi UMK w Toruniu projektów z serii „Geokompetencje” w ramach programu PO WER. Gościem specjalnym Sympozjum będzie Eric Straalman – dyrektor handlowy firmy Geocom Informatik z Zurichu (Szwajcaria) – platynowy partner Esri Inc. (USA), który zaprezentuje „szyte na miarę” dedykowane aplikacje dla wybranych zastosowań branżowych.

Przez cały czas dostępne będą stoiska firmowe firm: Leica Geosystems, Bentley Systems Polska, DHI Polska, Apator Rector oraz Esri Polska). Równolegle z częścią wykładową, w dwóch laboratoriach komputerowych wydziału, dla uczniów szkół regionu i zgłoszonych uczestników przygotowano warsztaty z praktycznego korzystania z wybranych geookalizatorów i portali oraz z modelowania trójwymiarowego.
Na koniec obrad przewidziano losowanie nagród, w tym m.in. rocznych akademickich licencji oprogramowania Esri, książek branżowych oraz pakietów upominkowych.

Całość toruńskich obrad transmitowana będzie na żywo na stronie Uniwersyteckiej Telewizji Internetowej. Wszystkie zainteresowane osoby, które nie mogą przyjechać do Torunia, mogą na żywo śledzić to geowydarzenie.

Szczegółowy program toruńskiego Dnia GIS-u oraz relacje ze wszystkich poprzednich edycji znajduje się na stronie www.gisday.umk.pl.

Serdecznie zapraszamy.

Mieczysław Kunz (Wydział Nauk o Ziemi UMK w Toruniu)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS