Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2016-11-09 | GIS, Edukacja, Imprezy

W Toruniu Dzień GIS-u odbędzie się już po raz siedemnasty!

W trzecią środę miesiąca, 16 listopada, Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza na Kujawsko-Pomorski Dzień GIS. Już po raz siedemnasty akademickie miasto Toruń na kilka godzin stanie się regionalną stolicą geoinformacji. Hasłem przewodnim tegorocznego Sympozjum będzie „geotechnologia w zastosowaniach wodnych”, co doskonale koresponduje tematycznie z Ogólnopolską Inauguracją Roku Rzeki Wisły, która miała miejsce właśnie w Toruniu 19 października br. w 550. rocznicę podpisania II Pokoju Toruńskiego.


Ilustracja: W Toruniu Dzień GIS-u odbędzie się już po raz siedemnasty!
W ramach tegorocznego Dnia GIS zaplanowano wykłady, demonstracje technologii, pokazy i warsztaty praktyczne oraz konkursy z nagrodami. Podczas trzech sesji wystąpień prezentowane będą głównie przykłady zastosowania czy wsparcia GIS do zarządzania infrastrukturą wodno-kanalizacyjną (ASC z Torunia, Bentley Systems Polska z Warszawy, Apator Rector z Zielonej Góry czy Esri Polska z Warszawy), zarządzania ryzykiem powodziowym (RZGW z Gdańska) czy opracowania koncepcji gospodarowania wodami opadowymi (DHI Polska).

Dodatkowo, zaprezentowane zostaną możliwości technik teledetekcyjnych dla rolnictwa precyzyjnego (Geomatic Poznań) oraz omówione zostaną korzyści dla studentów płynące z realizacji na Wydziale Nauko Ziemi UMK w Toruniu projektów z serii „Geokompetencje” w ramach programu PO WER. Gościem specjalnym Sympozjum będzie Eric Straalman – dyrektor handlowy firmy Geocom Informatik z Zurichu (Szwajcaria) – platynowy partner Esri Inc. (USA), który zaprezentuje „szyte na miarę” dedykowane aplikacje dla wybranych zastosowań branżowych.

Przez cały czas dostępne będą stoiska firmowe firm: Leica Geosystems, Bentley Systems Polska, DHI Polska, Apator Rector oraz Esri Polska). Równolegle z częścią wykładową, w dwóch laboratoriach komputerowych wydziału, dla uczniów szkół regionu i zgłoszonych uczestników przygotowano warsztaty z praktycznego korzystania z wybranych geookalizatorów i portali oraz z modelowania trójwymiarowego.
Na koniec obrad przewidziano losowanie nagród, w tym m.in. rocznych akademickich licencji oprogramowania Esri, książek branżowych oraz pakietów upominkowych.

Całość toruńskich obrad transmitowana będzie na żywo na stronie Uniwersyteckiej Telewizji Internetowej. Wszystkie zainteresowane osoby, które nie mogą przyjechać do Torunia, mogą na żywo śledzić to geowydarzenie.

Szczegółowy program toruńskiego Dnia GIS-u oraz relacje ze wszystkich poprzednich edycji znajduje się na stronie www.gisday.umk.pl.

Serdecznie zapraszamy.

Mieczysław Kunz (Wydział Nauk o Ziemi UMK w Toruniu)


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



wiadomości

NaviGate Sp. z o.o.
Kraków

NaviGate – Oddział Warszawa ul. Gościnna 7, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy, tel. 22 270-15-54 ODBIORNIKI GNSS RTK, TACHIMETRY ELEKTRONICZNE I ZROBOTYZOWANE, BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE (DRONY), SENSORY Sklep Serwis...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
2025-05-21 | WARSZAWA
Geodezja inżynieryjna w procesie realizacji inwestycji budowlanej
Zakład Geodezji Inżynieryjnej i Systemów Pomiarowych Politechniki Warszawskiej zaprasza na...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
GEODETA testuje: ContextCapture
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Dasz wiare, że...
tablice Orłowa podają dla jesionu i graba miąższość grubizny drzewa, a dla lipy i osiki – miąższość grubizny strzały?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Cesar Francoise Cassini de Thury (1714-1784)
Francuski astronom, geodeta i kartograf, syn Jacques'a. Urodził się 17 czerwca 1714 roku w Thury. W latach 1733-34 uczestniczył w pomiarach długości stopnia (Saint Malo-Strasbourg) prowadzonych przez jego ojca. W 1735 roku został członkiem...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1944
Dekret PKWN o mobilizacji sił mierniczych do wykonania dekretu o reformie rolnej.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2