Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2016-11-02 | Geodezja, GIS, Sprzęt, Firma, Software

Topcon i Bentley łączą chmury

Podczas trwającej w Londynie konferencji „Year In Infrastructure” (1-3 listopada) firmy Topcon i Bentley Systems ogłosiły połączenie sił w celu wprowadzenia wspólnych usług „w chmurze”.


Ilustracja: Topcon i Bentley łączą chmury <br />
fot. Topcon
fot. Topcon

Topcon – producent urządzeń pomiarowych, oferuje swoim klientom działające w chmurze oprogramowanie Magnet Enterprise. Wśród rozwiązań Bentleya wykorzystujących cloud computing można z kolei wymienić oprogramowanie ProjectWise do zarządzania danymi projektowymi.

Na początek współpracy obu korporacji użytkownicy Magnet Enterprise będą mogli bezpośrednio łączyć się z ProjectWise ConnectEditon i pobierać z tego środowiska dane projektowe lub też ładować do niego wyniki pomiarów prowadzonych w różnych technologiach (np. dane z odbiorników GPS, skanerów laserowych czy UAV). Ponadto dzięki porozumieniu użytkownicy bezzałogowych systemów latających Topcona będą mogli korzystać z możliwości aplikacji ContextCapture służącej do przetwarzania zdjęć lotniczych do oteksturowanych modeli 3D. Wkrótce współpraca obu korporacji ma zaowocować kolejnymi wspólnymi usługami.

O nowych możliwościach płynących z zawartego właśnie porozumienia mówił podczas konferencji „YII” prezes Topcon Positioning Group Ray O’Connor. – Dzięki integracji chmur Magnet i ProjectWise geodeta zaraz po wykonaniu pomiaru może wysłać jego wyniki do projektanta. Ten po ich walidacji przekaże je do systemu sterowania maszynami budowlanymi, które od razu będą mogły rozpocząć pracę na terenie budowy. Wszystko to będzie trwać godziny lub kilka dni zamiast, jak dotychczas, tygodnie, pozwalając oszczędzać czas, pieniądze i materiały budowlane – wyjaśnił prezes Topcona.

– Dotychczas branże geodezyjna, projektowa oraz budowlana wdrażały technologie 3D niezależnie od siebie, w rezultacie modele 3D tego samego obiektu były przez nie tworzone od nowa, a nie ponownie używane. Wspólnie z Topconem wprowadzamy nowe podejście, które nazwaliśmy constructioneering, dzięki któremu projektanci mogą łatwo rozpocząć pracę od „modelu rzeczywistości” dostarczonego im przez geodetów, wzbogacać go o swoje dane branżowe i działać na nich na kolejnych etapach prac budowlanych. Nasze wspólne usługi w chmurze pozwolą jeszcze bardziej zautomatyzować realizację projektów infrastrukturalnych – powiedział z kolei prezes Bentley Systems Greg Bentley.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



wiadomości

EU-MAXNET Sp. z o.o.
WARSZAWA

Przedstawiciel firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE GNSS. Firma MAXNET Lech Wereszczyński oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń/systemów pozycjonowania GNSS firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Modelowanie Dębu Bartek
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
ponad 95% atmosfery Marsa stanowi dwutlenek węgla?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Wojciech Pachelski (1939-2018)

Wojciech Pachelski (1939-2018)
Naukowiec, nauczyciel akademicki, specjalista w zakresie opracowania danych pomiarowych w geodezji i kartografii oraz modelowania informacji geograficznej. Urodził się w kwietniu 1939 r. w Warszawie. Był absolwentem stołecznego Technikum...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1667
Anglik Richard Towneley (1629-1707) skonstruował mikrometr, urządzenie umożliwiające pomiar małych kątów podczas prowadzenia obserwacji astronomicznych przez teleskop.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2