Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-10-25| Geodezja, GIS, Edukacja

SGP zaprasza na szkolenie o GML-u

„Opracowanie wyników pomiarów geodezyjnych i aktualizacja baz danych w świetle obowiązujących przepisów” – szkolenie pod takim hasłem odbędzie się 9 listopada we Wrocławiu. Organizatorem jest wrocławski oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich.


SGP zaprasza na szkolenie o GML-u

W programie zajęć przewidziano następujące tematy:
• import do C-Geo obiektów baz danych BDOT500, GESUT, EGiB zgodnych ze schematami z rozporządzeń w formatach GML, a także SWDE;
• tworzenie obiektów mapy zasadniczej z danych pozyskanych z różnych źródeł (wyników pomiarów, danych wektorowych, rastrowych);
• tworzenie poprawnych obiektów mapy zasadniczej;
• eksport zaktualizowanych obiektów w formacie GML dla PZGiK;
• poprawna interpretacja przepisów w zakresie błędów pomiarów, poprawek odwzorowawczych, odchyłek w obliczeniach powierzchni, tachimetrii, wcięciach, niwelacji, itd.;
• wyrównanie ścisłe osnów pomiarowych poziomych, niwelacyjnych, przestrzennych, z obserwacjami satelitarnymi;
• wykorzystanie usług sieciowych – dostęp do źródeł danych WMS (Geoportal i inne);
• wymiana map rastrowych i wektorowych z programami CAD;
• transformacje współrzędnych punktów, map i rastrów, przeliczenia międzyukładowe, układy lokalne.

Szkolenie poprowadzi Jerzy Biegalski z firmy Softline (producent oprogramowania C-Geo). Koszt udziału wynosi 130 zł dla członków wrocławskiego oddziału SGP i 150 zł dla pozostałych.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS