wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-10-06| GIS, Firma, Software

System do analiz przestrzennych w firmie Mayland

Realizująca projekty developerskie centrów handlowych w Europie Centralnej i Wschodniej firma Mayland wdrożyła rozwiązanie ArcGIS od Esri pozwalające na analizę i wizualizację danych z uwzględnieniem czynnika lokalizacji. System będzie wykorzystywany do wsparcia działań geomarketingowych, oceny atrakcyjności inwestycyjnej terenów oraz do projektowania i zarządzania obiektami w oparciu o analizy przestrzenne.


System do analiz przestrzennych w firmie Mayland
Firma od początku swojej działalności w Polsce, czyli ponad 20 lat, wykorzystuje systemy informacji geograficznej do opracowywania analiz atrakcyjności inwestycyjnej terenów pod budowę obiektów handlowych. Z czasem rozwiązania zaczęły być wykorzystywane do oceny funkcjonowania już istniejących sklepów i centrów handlowych. Kolejnym krokiem było wsparcie działań marketingowych w zakresie budowy strategii i weryfikacji jej efektywności. Z uwagi na to, że działalność deweloperska jest ściśle powiązana z lokalizacją, systemy tego typu są niezbędnym elementem ekosystemu informatycznego firmy.

„Branża nieruchomości jest naturalnie powiązana z przestrzenią. Projektowanie budynków i aranżacja wnętrz wiąże się z pracą na planach i mapach, co sprawia, że wizualizacja fizycznie istniejących elementów jest koniecznością. Jednakże z uwagi na skalę i złożoność budowanych przez nas obiektów szczególnego znaczenia nabierają możliwości analiz przestrzennych i wizualizacji ich wyników obejmujące bardziej ulotne elementy jak doświadczenia zakupoweczyi preferencje klientów” – mówi dyrektor Marketingu i Komunikacji w Mayland Andrzej Jarosz.

Wraz z rozwojem na rynku polskim Mayland potrzebował sprawdzonego rozwiązania, które nie tylko będzie wpisywało się w dotychczasową działalność firmy, ale gwarantowało również dalszy rozwój systemu. Za wyborem rozwiązania od Esri przemawiała łatwość korzystania z usług chmurowych oraz możliwość tworzenia i udostępniania interaktywnych raportów dla klientów dewelopera. Rozwiązanie wspiera działania z obszaru marketingu bezpośredniego i budowy relacji z klientami, zapewniając sprawne zarządzanie dużymi zbiorami danych, ich szybką analizę i wizualizację. W przyszłości Mayland planuje wykorzystać możliwości analiz przestrzennych do projektowania i zarządzania obiektami, czyli Building Information Modeling.

„W naszych centrach handlowych z powodzeniem wdrażamy rozwiązania indoor location do monitorowania ruchu i interakcji z klientami. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na wykorzystanie rozwiązań GIS do opisywania, modelowania i analizowania wszystkich elementów nie tylko na zewnątrz, ale także w wewnątrz budynków” – dodaje Andrzej Jarosz.

Źródło: Esri Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS