Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-09-06| Geodezja, GIS, Instytucje

Powiat łaski inwestuje w e-administrację

1,5 miliona złotych trafi do Starostwa w Łasku na rozbudowę powiatowej e-administracji. Pieniądze zostaną przeznaczone również na zadania geodezyjne.


Powiat łaski inwestuje w e-administrację <br />
Geoportal powiatu łaskiego
Geoportal powiatu łaskiego

– Głównym celem projektu jest zwiększenie liczby e-usług oferowanych przez powiat łaski oraz wzrost liczby mieszkańców załatwiających sprawy za pomocą komputera z dostępem do internetu. Chcemy usprawnić zarządzanie powiatem dzięki stworzeniu jednego centrum przetwarzania i udostępniania informacji dla pracowników jednostek organizacyjnych powiatu. Powstanie też nowa strona internetowa naszego powiatu – zapowiada starosta Teresa Wesołowska.

Jak informuje „Dziennik Łódzki”, najdroższą częścią projektu będzie system udostępniania informacji przestrzennej. Dzięki przedsięwzięciu mieszkańcy otrzymają również mobilną aplikację, która umożliwi im zgłaszanie interwencji, np. awarii czy wybryków chuligańskich.

Prace mają być realizowane w latach 2016-18. Całkowity koszt projektu to 2,152 mln zł, z czego Regionalny Program operacyjny Województwa Łódzkiego dołoży 1,487 mln zł.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS