Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-09-05| Geodezja, GIS, Instytucje

Nowości w warszawskim geoportalu

Rozbudowana obsługa współrzędnych, lepsze generowanie linków do mapy czy narzędzia usprawniające pracę na warstwach – to główne zmiany, jakie pojawiły się w serwisie mapowym Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.


Nowości w warszawskim geoportalu

Serwis oferuje następujące nowości:
• w dolnym pasku serwisu, obok współrzędnych w układzie PL2000, pojawiają się współrzędne w układzie WGS84;
• usprawnione narzędzie do generowania linków – od tej pory wygenerowany link będzie zawierał informacje o danej skali, miejscu, włączonych warstwach i rozwiniętych katalogach;
• na górze drzewka warstw pojawił się przycisk „przywróć domyślne” służący do resetowania ustawionych zmian w drzewku warstw do początkowego widoku danego serwisu;
• obok każdego katalogu pojawiły się przyciski sterujące widocznością warstw w danym katalogu; pierwszy z nich służy do zaznaczania/odznaczania wszystkich warstw wewnątrz katalogu, za pomocą drugiego przycisku można odwrócić zaznaczenie warstw;
• na pasku narzędzi pojawił się przycisk „współrzędne wybranego punktu”; po uruchomieniu tej funkcji pojawi się dodatkowe okienko; w tym momencie kliknięcie na mapie lewym przyciskiem myszy spowoduje wyświetlenie we wspomnianym okienku współrzędnych wybranego punktu w układach współrzędnych PL2000 i WGS84;
• na pasku narzędzi pojawił się także przycisk „przejdź do punktu”; za pomocą tego narzędzia możemy skoczyć do wybranego miejsca mapy po wpisaniu współrzędnych (w układach PL2000 lub WGS84) w oddzielnych oknach (X, Y lub B, L) lub w jednym oknie (współrzędne oddzielone separatorem ; lub spacją).

Źródło: BGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS