Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-08-26| GIS, Mapy

Google liderem platform mapowych

Firma badawcza Ovum opublikowała kolejną edycję rankingu platform mapowych. Spośród 16 przeanalizowanych za najlepszą uznano rozwiązania Google’a.


Google liderem platform mapowych

– Nasz model rankingowy dzielimy na dwie części. Pierwsza koncentruje się na platformie jako takiej, na jej kompletności, w tym API, oferowanych narzędziach czy liczbie użytkowników. W drugiej części dostawcy platform wypełniają kwestionariusz obejmujący szeroki zakres tematyczny. Dane są następnie wprowadzane do specjalnego modelu, który przelicza je na wskaźnik Location Platform Index – wyjaśnia Neha Dharia, starszy analityk w firmie Ovum.

Dla platformy Google wskaźnik ten wyniósł 8,15, a na kolejnych miejscach uplasowały się rozwiązania: HERE (7,73), TomTom (6,13) oraz Apple Maps (5,13).

– Prowadzimy to badanie od dwóch lat i w tym czasie musieliśmy już zmieniać jego zasady. Wielu graczy dociera bowiem do dużej liczby użytkowników, ale oferuje mało usług lokalizacyjnych. Mając to na uwadze, musieliśmy odpowiednio zbalansować znaczenie kompletności platformy i jej zasięgu – mówi Neha Dharia.

– Następna edycja naszego badania również będzie inna i skupi się na sektorze samochodowym oraz inteligentnych miastach – zapowiada Neha Dharia.

Źródło: HERE, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS