Kazimierz Bujakowski sprawował stanowisko GGK nieco ponad 4 lata (od 18 czerwca 2012 roku), zastępując zdymisjonowaną w lutym tego samego roku Jolantę Orlińską. Był to jego powrót do tej funkcji. Wcześniej pełnił ją bowiem od 1 stycznia 1999 r. do 5 grudnia 2001 r. Przeprowadził w tym czasie nowelizację Prawa geodezyjnego i kartograficznego oraz przygotował serię rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy. Brał również udział w pracach nad „Rządowym programem rozwoju systemu katastralnego w Polsce”.
Jego bodaj najważniejszym dokonaniem podczas drugiego okresu urzędowania na stanowisku GGK było doprowadzenie w lipcu 2014 roku do sporej nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego. Wprowadziła ona duże zmiany w opłatach za czynności geodezyjne i kartograficzne (w tym nowy cennik), a także w zakresie: odpowiedzialności zawodowej geodetów i kartografów, wykonywania prac geodezyjnych, narad koordynacyjnych czy baz EGiB, GESUT oraz EMUiA.
W czasie urzędowania Kazimierza Bujakowskiego (w sierpniu 2013 r.) weszła ponadto w życie ustawa deregulująca dostęp do zawodu geodety i kartografa. Dla osób z odpowiednim dyplomem szkoły wyższej zniosła ona wymóg zdawania egzaminów na uprawnienia w zakresach 3, 6 i 7. W pozostałych zakresach skróciła okres obowiązkowej praktyki. Do listy jego dokonań należy także zaliczyć pozyskanie pod koniec ubiegłego roku 430 mln zł dotacji ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na projekty: CAPAP, K-GESUT oraz ZSIN faza II.