wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-08-01| Geodezja, Ludzie, Instytucje

GGK odwołany

Dziś (1 sierpnia) prezes Rady Ministrów odwołał Kazimierza Bujakowskiego ze stanowiska głównego geodety kraju.


GGK odwołany

Kazimierz Bujakowski sprawował stanowisko GGK nieco ponad 4 lata (od 18 czerwca 2012 roku), zastępując zdymisjonowaną w lutym tego samego roku Jolantę Orlińską. Był to jego powrót do tej funkcji. Wcześniej pełnił ją bowiem od 1 stycznia 1999 r. do 5 grudnia 2001 r. Przeprowadził w tym czasie nowelizację Prawa geodezyjnego i kartograficznego oraz przygotował serię rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy. Brał również udział w pracach nad „Rządowym programem rozwoju systemu katastralnego w Polsce”.

Jego bodaj najważniejszym dokonaniem podczas drugiego okresu urzędowania na stanowisku GGK było doprowadzenie w lipcu 2014 roku do sporej nowelizacji Prawa geodezyjnego i kartograficznego. Wprowadziła ona duże zmiany w opłatach za czynności geodezyjne i kartograficzne (w tym nowy cennik), a także w zakresie: odpowiedzialności zawodowej geodetów i kartografów, wykonywania prac geodezyjnych, narad koordynacyjnych czy baz EGiB, GESUT oraz EMUiA.

W czasie urzędowania Kazimierza Bujakowskiego (w sierpniu 2013 r.) weszła ponadto w życie ustawa deregulująca dostęp do zawodu geodety i kartografa. Dla osób z odpowiednim dyplomem szkoły wyższej zniosła ona wymóg zdawania egzaminów na uprawnienia w zakresach 3, 6 i 7. W pozostałych zakresach skróciła okres obowiązkowej praktyki. Do listy jego dokonań należy także zaliczyć pozyskanie pod koniec ubiegłego roku 430 mln zł dotacji ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na projekty: CAPAP, K-GESUT oraz ZSIN faza II.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Rozporządzenie _ Owszem pamiętam. Tylko czy ci geodeci to przypadkiem nie koledzy gugik'u? Bo zastanawiające jest to że : - przez kilkanaście lat nikt z rozporządzeniem nie dyskutował, - czy kwestia opłat musiała tak ingerować w PGiK a zapisy dawać dowolność interpretacji (liczne wyjaśnienia ggk), - dziwnym trafem zbiegło się to ze skokiem na OFE, - skok na fundusz ZGiK i inne ... których celem było dosypywanie kasy do budżetu, - ggk został bujakowski (jak czytamy jedyny reformator geodezji z kilkudziesięciu lat) ... tych przesłanek jest więcej. I w końcu ciekawe czy w tej sprawie Rzepliński też doradzał PO ? Czy to wszystko zbieg okoliczności?
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Rozporządzenie z 2004 roku utraciło moc w wyniku orzeczenia TK. A wnioskodawcami byli ... sami geodeci. Robercie, już nie pamiętasz?
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
dokonania ggk ... to "zielona wyspa" czy FATAMORGANA ? _ Przyjmę ggk ! _ Na umowę rodem z "zielonej wyspy" ... ŚMIECIÓWKĘ ! KIEDY przewietrzony z tych pomysłów zoastanie CAŁY GUGiK ? _ Jeśli ktoś uważa nowelizację PGK z 2014 roku za osiągnięcie to nie dziwię się marginalizacji zawodu Geodety ! Zastanawiam się czy pisanie takiego prawa nie jest SABOTOWANIEM GOSPODARKI ? Oraz czy impuls do nowelizacji nie był wywołany CELOWO ?! A mianowicie nagłe uchylenie rozporządzenia w sprawie opłat. To przypomina metody "zielonej wyspy", sprytnie załatwiono sprawę jedne stoczni - arab miał ją nabyć a pojawiła się fatamorgana. _ Czy PRZEWROTNOŚĆ to drugie imię poprzedniej władzy ??? Sami mistrzowsko epitetowali przeciwników
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
642 Czy naprawdę nikt nie zna treści tej ustawy? http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/druk.xsp?nr=642
 1 
odpowiedz zgłoś
inne spojrzenie, geodezja jest niszową dziedziną w skali funkcjonowania państwa, pewnie wielu się nie zgodzi ale tak niestety jest. GUGiK powinien być wcielony w któreś ministerstwo bo jego zadania nie wykraczają po za zadania wydziałów w ministerstwach. Stańcie z boku i spójrzcie do czego jest powołany ten urząd, a jakie zadania realizuje! Obronność kraju - fikcja, ni wojsko ni policja nie wykorzystuje map i systemów stworzonych przez urząd. Kataster, podatek od nieruchomości - ułuda, nigdy nie zrealizowana. Jest taki dokument http://tnij.org/65odoe0, zapoznajcie się i spojrzcie z perspektywy 4 lat, jak misja i wizja zostały zrealizowane.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
przestańcie się łudzić, dobrze wiecie że zmiana jednego człowieka nie jest remedium na wszystkie bolączki geodezji i zdjęcie Pana Kazimierze nie podziała jak antidotum i nagle nasz organizm będzie zdrowy. Przyjdzie następca, który będzie miał wiele do naprawienia i musi mieć wizję działania i umieć się odnaleźć w machinie, którą rozbujał ktoś inny. Z całym szacunkiem do Pana Izdebskiego i innych menagerów, co innego jest zarządzanie firmą (kilkunastu, kilkudziesięcioosobową), a co innego urzędem, gdzie obowiązują pewne zasady gry, których w firmie zwyczajnie nie ma. Z zainteresowaniem śledzę poczynania Pani Streżyńskiej, bo przyszła z sektora biznesowego do urzędu i idzie jej nieźle, co będzie czas pokaże.
 3 
odpowiedz zgłoś
twarz zdjęta ale ciało pozostało, biznesmeni, twórcy prawa i reszta towarzystwa i niejasnych korzeniach
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
GGK - opłaty, licencje, uwierzytelnianie - zza biurka można wszystko: moja walka z opłatami za uwierzytelnianie trwała 3 lata - PZGiK - WING- WSA - SKO- PZGiK - SKO i wreszcie zwrot nieprawnie pobranych opłat - niby sukces ale jakim kosztem! a uwierzytelnianie - gdzie sa klauzule do tej czynności i komu to służy.
 5 
odpowiedz zgłoś
@a Mam nadzieję, że zastępcy i podpowiadacze podzielą los GGK!
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
Za szkody odpowiadają również (a może przede wszystkim) zastępcy i podpowiadacze
 2 
 5 
odpowiedz zgłoś
odwołanie zbyt późno, za dużo szkód zostało zrobionych, kiedy wyjdziemy na prostą - nie wiadomo,
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
do starego możesz się naśmiewać, ale Izdebski mimo bycia jedynie osobą prywatną był jedyną realną siłą, z którą GGK się trochę liczył.
 5 
 5 
odpowiedz zgłoś
ggk odwołany Izdebskiego na ggk, hurrra !!! Ten to dopiero zrobi porządek, a ile będziemy mieli listów otwartych. Otworzy pewnie własną czytelnię.
 5 
 7 
odpowiedz zgłoś
popieram użytkownika popieram w 200%. Prawo tworzone prze teoretyków bez pojęcia i do tego niesprawdzone to niemal pewny przepis na katastrofę. naszym chłopakom się udało bezpłatnie wpisać w ten scenariusz i potwierdzam to co większość przedmówców - nie ma żalu, bo to z mojego punktu widzenia najgorsza dotychczas władza geodezyjna od 89r. A użytkownik geodetka skoro nie chciał wejść to czemu jednak wszedł?
 6 
 6 
odpowiedz zgłoś
jaki jad to nie jad geodetko, to stan rzeczy, może Ciebie to nie dotyczy, bo Tobie było dobrze, bo czerpałaś korzyści z działań GGK?
 7 
 6 
odpowiedz zgłoś
GGK odwołany Ile tu jadu! Wstyd mi za środowisko geodezyjne. Żałuję, że weszłam na tą stronę. Z pewnością administrator się cieszy że tyle wejść. Niepotrzebnie dołożyłam się do tej nędznej satysfakcji. Ludzie opamiętajcie się. Przecież Wam nikt nie będzie pasował na stanowisku GGK. Najlepiej najpierw niech każdy oceni samego siebie.
 13 
 8 
odpowiedz zgłoś
racja każdy twórca prawa powinien pół roku pracować zawodowo w oparciu o swoje dzieło i próbować przeżyć - wtedy prawo byłoby bardzo dopracowane. Przyłączam się do tego co pan Waldek napisał.
 7 
 10 
odpowiedz zgłoś
Panie Waldemarze bardzo dobre życzenia, też się pod nimi popisuję.
 11 
 13 
odpowiedz zgłoś
Panie Waldemarze. To co pan napisał świadczy tylko o tym jakim pan jest człowiekiem. I pewnie jeszcze jest pan z siebie dumny po tym wpisie.
 13 
 18 
odpowiedz zgłoś
Sznowny Panie Bujakowski To dobrze, że został Pan odwołany. To co miałem do powiedzenia napisałem w listach otwartych i doniesieniach do prokuratury. Na zakończenie więc tylko życzenia: Życzę Panu, aby mógł Pan jeszcze w swej działalności geodezyjnej zasmakować tego "geodezyjnego miodu prawnego", którym nas Pan obdarował.
 14 
 25 
odpowiedz zgłoś
_ Potrzebne są takie zmiany aby wszystko zostało po staremu.
 2 
odpowiedz zgłoś
Geodeta JEŚLI kolega tak narzeka sam się weźmie do działania na swoim podwórku .Może czas założyć Lokalne Stowarzyszenie Geodezyjne. Zachęcam do działania sspołecznego . Chętnie pomogę pozdrawiam
 6 
 6 
odpowiedz zgłoś
swojemu Mamy świadomość tych spraw o których piszesz np źródeł finansowania tylko jeśli te środki idą na budowę dróg lokalnych lub są "przejadane" przez urzędników to co z tego wynika. Dalej nie mamy w wielu powiatach ewidencyjnych map numerycznych, numerycznych map zasadniczych. A są to powiaty, których roczny budżet wynosi ponad milion złotych. Co przez tyle lat robiono z tych środków? A co do upominania się o nas to myślę, że GGK zrobił w tej sprawie niewiele. Nie mamy sprawnie działającego samorządu a tylko lokalne stowarzyszenia, w których działają małe grupki ludzi dbając przy tym o swoje interesy.
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
a co to jest środowisko ? Taki odpowiednik kolektywu z PRL ? Możesz mówić za siebie jednostko.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
obserwator nie odbieraj prawa środowisku do własnego zdania. Jakby Pan K. odchodził w glorii chwały to byśmy się tu zabijali który go bardziej podwazelinuje, a tak...
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
podobno trzeba odreagować po tym szlamie dedykuję wszystkim tę oto piosenkę https://goo.gl/rkVx9O
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Szkoda że nie zdążył odebrać nagrody za utrzymywanie komunizmu w polskiej geodezji.
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
jad Jad was pożre. Szkoda, że nie słuchaliście ostatnio nauk papieża. Oczywiście, że każda nowa zmiana niesie nadzieję na lepsze a przyznaję źle się działo w geodezji. Teraz należy skupić się na sprawach istotnych, nie na tym jak komu dołożyć. Proszę Was o merytoryczną dyskusję, bo jaki poziom dyskusji to tak Nas traktują.
 3 
 7 
odpowiedz zgłoś
data jakże wymowna historycznie data
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
swoju nawet idąc twoim tropem, to licencje przyniosły tylko bałagan i koszty (podwójne, organizacyjne i społeczne) to trzeba je ekspresowo usunąć. Nie uzdrowi to pacjenta, ale da mu szansę pozbyć na tyle długo, aby inne metody leczenia długofalowe zastosować. A nasi szarlatani próbowali leczyć finasne przez jakieś uwierzytelniania map. O losie
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
nareszcie Ten Pan za nic miał jednostki wykonawstwa geodezyjnego w Polsce. Miejmy nadzieję, że w jego miejsce nie wejdzie osoba z podobnym nastawieniem do geodetów.
 5 
 7 
odpowiedz zgłoś
Odwołanie Smutny, żenujący poziom. U niektórych brak znajomości etyki, refleksji i świadomości wolnego zawodu. Gdzie w tej dyskusji jest sprawne Państwo ? Dokuczliwe licencje i niefortunne opłaty to istotny element ale to jeden z kilkudziesięciu. W tej dyskusji nie analizuje się źródeł finansowania zadań geodezyjnych. Jak nie będziemy mieli GGK pies z kulawą nogą nie upomnienia się o nas. Nie ma przymusu uprawiania żadnego zawodu. A jeśli już na to się godzimy to nie paskudźmy swojego grona.
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
Joanna Grochal Do Pani Joanny, jestem urzędnikiem i również cieszę się z tego odwołania, zmiany w PGiK nie przyniosły żadnych pozytywnych zmian zarówno dla geodetów jak i urzędników pracujących w podgik. Również jestem za usunięciem licencji, wprowadzeniem opłat ryczałtowych, umożliwieniem jak największego dostępu do materiałów pgik dla geodetów bez dodatkowych opłat ( pracuje od 7 do 15 ).
 2 
 12 
odpowiedz zgłoś
Odwołany GGK Mam nadzieję, że następca uporządkuje geodezję zaczynając od przepisów a kończąc na ludziach pracujących w WINGiK i powiatowej geodezji. Geodeci powiatowi wraz z pracownikami tworzą biznesowo-administracyjne klany, które nie płacąc ZUS-u, podatków zarabiają dużą kasę. Urząd jest im potrzebny do realizacji swoich planów a klienci utrudniają im życie i są konkurencją na rynku geodezyjnym. Wszyscy o tym dobrze wiedzą ale nikt z tym nic nie robi. Dopóki taki stan będzie się utrzymywał nie ma co liczyć na właściwe traktowanie i rzetelne załatwianie.
 3 
 22 
odpowiedz zgłoś
odrywanie od koryta boli, oj boli.
 6 
 12 
odpowiedz zgłoś
urzędnicy siedzą na forum, bo blady strach na nich padł, czują się niepewnie, a nazbierane za uszami mają dużo i doskonale o tym wiedzą...
 11 
 10 
odpowiedz zgłoś
1234 Proszę więc zatrudnic się w urzędzie ... może jako Główny Geodeta kraju
 6 
 8 
odpowiedz zgłoś
Po kolorach pasków pod komentarzami widać, ilu urzędników siedzi na forum zamiast pracować. Przypominam im, że to my im płacimy i wymagamy rzetelnej pracy. A skoro nie mają co robić to są niepotrzebni.
 14 
 15 
odpowiedz zgłoś
Nadzieje, nadzieje... Jednak obawiam się, że "nowe" będzie niewiele lepsze od starego. Kilka zmian GGK pamiętam i zawsze były nadzieje, że musi być lepiej, bo gorzej niż było to już być nie może i niestety okazywało się, że jednak może być gorzej. Przyjdzie nowy GGK ze swoimi ludźmi i swoimi interesami i znów tylko garstka będzie do przodu (jeszcze się okaże, że w większości ta sama co obecnie), a reszta guzik dostanie.
 3 
 9 
odpowiedz zgłoś
giełda macie jakieś typy na kolejnego GGK?
 2 
 6 
odpowiedz zgłoś
następca będzie musiał sporo pracy włożyć w budowę prawidłowego wizerunku, co też sporo czasu potrwa. Dotychczasowi czarodzieje pijaru i inni biznesmeni ze wspólnej w krótkim czasie stoczyli wizerunek głównego urzędu na dno, skąd geodeci nie mają zamiaru go wyciągać.
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
ciekawe kiedy będzie powołany następca..
 6 
odpowiedz zgłoś
propozycje może jakiś bilet w jedną stronę dla tych gości?
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
Wyleciał Huskowski, Bujakowski jak wyleci Radzio i Jarząbek i następni ważni, będzie nadzieja na poprawę
 6 
 19 
odpowiedz zgłoś
@powiatowy jak to co robi wojewódzki - zamieszanie
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
no właśnie powraca odwieczne pytanie - co dobrego robi geodezja wojewódzka? Nie pytam i wydziały ds. promocji i projektów (tak się powinny nazywać), tylko o geodezję
 4 
 7 
odpowiedz zgłoś
Góra śmieci... samych licencji pewnie z kilka ton...
 2 
 7 
odpowiedz zgłoś
kto obecnie pełni obowiązki głównego geodety kraju ? Dyskusje dyskusjami a organ powinien być reprezentowany.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
sprzątanie po Bujakowskim i kilka osób wysłać na zasłużoną emeryturę
 2 
 10 
odpowiedz zgłoś
Następca będzie miał co sprzątać...Po porządkach kadrowych, w pierwszej kolejności, należałoby "sprzątnąć": licencje( absurd, jakiego świat nie widział), uwierzytelnienia ( sztuczny absurdalny twór wykorzystujący pieczątkę służącą do czegoś innego, nie mającą nic wspólnego z uwierzytelnianiem) i zgłoszenia ( pozostałość po PRL)...
 4 
 12 
odpowiedz zgłoś
geodezja wojewodzka do likwidacji uważam podobnie jak wiele innych osób, że ten twór trzeba bezwzględnie zlikwidować
 8 
 15 
odpowiedz zgłoś
teraz to już będzie efekt domina.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
może inni też A da się coś zrobić z Geodetą województwa lub kadrą niższą w WODGiK-ach?
 6 
 7 
odpowiedz zgłoś
Zakładam iz następca GGK również zrobi porządki z całym "aparatem" GUGiK
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
Wreszcie- odszedł w niesławie był to GGK nieprzychylny geodetom-wykonawcom,zawsze stał po stronie administracji geodezyjnej, sytuacja gdy utrzymał w mocy decyzję o ukaraniu pani Joanny G. jest tego najlepszym przykładem. Gdy przychodził na stanowisko wszyscy mieli ogromne nadzieje, niestety srogo się zawiedli. Ja nie znalazłem pozytywów w jego kadencji, wręcz przeciwnie. Tak więc niech już nigdy nie wróci.
 7 
 16 
odpowiedz zgłoś
@yanosik kogo uważasz za plebs?
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
??? jak słusznie wskazano - zainteresowani wiedzą, więc albo wiesz, albo wiedzieć nie będziesz, temat nie dla plebsu.
 4 
 2 
odpowiedz zgłoś
do zainteresowanych wiedzą zastępcy wiele osób różne rzeczy zarzuca, ale nikt jeszcze nic nie udowodnił. Może więc warto się trochę wstrzymać, albo rzucić jakiś konkret na stół.
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
Gdyby dymisja K.Bujakowskiego to była tylko "dobra zmiana", to już od co najmniej pół roku gościa by nie było. Cały problem w tym, że ta dymisja została wymuszona przez środowisko, przede wszystkim wykonawstwa geodezyjnego, ale nie tylko. Administracja powiatowa też go ma dość, bo to przecież oni najwięcej ucierpieli po nas. Tylko nieliczni nie są zachwyceni dymisją, no bo cóż, kto im teraz w kręceniu lodów będzie pomagał? Kto im pomoże te 430 mln zł skonsumować?
 6 
 21 
odpowiedz zgłoś
nie mam żalu nie mam żalu względem Pana Bujakowskiego, bo pozwolił na hasanie swojemu zastępcy i to jemu powinien być szczególnie wdzięczny. To nie pis i dobra zmiana, a przelana czara goryczy zrobiła swoje.
 8 
 12 
odpowiedz zgłoś
mchałku77 Niemerytoryczne bredzenie? Proszę o równie wnikliwe określenie tego co się dzieje w Lasach Państwowych, MON, TVP, Polskim Radiu , Agencji Rusyfikacji;) i Modernizacji Rolnictwa i Ministerstwie Rolnictwa z ustawą o obronie naszej polskiej ziemi nie wspominając. Proszę również o jakieś konkretne powody dla których sądzisz, że nasza geodezja jest bezpieczna i "dobra zmiana" jej niestraszna.
 5 
 11 
odpowiedz zgłoś
zastępca na niego tez przyjdzie w końcu pora!
 4 
 7 
odpowiedz zgłoś
ten ruch był do przewidzenia od samych wyborów. Sądziłem tylko, że dojdzie do niego szybciej. Oby GUGiK tylko nie powtórzył losu TVP
 4 
 12 
odpowiedz zgłoś
kto Ten kto zostanie GGK powinien na starcie dostać medal za odwagę. W Polsce nie ma dobrego kandydata ale może trzeba sięgnąć po kogoś z Przylądka Dobrej Nadziei!!!
 1 
 9 
odpowiedz zgłoś
A zastępca też swoje robił i robi w negatywnym słowa znaczenu (od lat)
 2 
 13 
odpowiedz zgłoś
A o jakich to tendencjach piszesz ? Ustawy pgk się nie czytało?
 3 
 8 
odpowiedz zgłoś
kto teraz? oby nie wybrali kogoś ze świty pisu. czyżby ciąg dalszy "dobrych zmian" ? biorąc pod uwagę tendencje wyborów na wysokie stanowiska spodziewam się nawet byłego asystenta macierewicza :)
 11 
 17 
odpowiedz zgłoś
Co "zawdzięczamy" Kazimierzowi Bujakowskiemu? Licencje Uwierzytelnienia Ryczałt za zgłoszenia 30 zł Ustalanie granic w Remizach Rzecznicy dyscyplinarni Wojewódzkie Komisje dyscyplinarne Zastąpienie kontroli operatów weryfikacją osób bez kwalifikacji Krajowy Gesut gdy powiatowego brak Krzewienie prawa powielaczowego po kraju Wydatki na ZSIN gdy EGIB to jedno wielkie oszustwo 9 miesięcy urzędniczych dochodzeń po to by Państwo wzbogaciło się o 56 zł Wydanie dziesiątków milionów na niepotrzebne oprogramowanie dla gmin a w ośrodkach programowa Wieża Babel Wysyłanie Policji na geodetów za domniemany brak zgłoszeń ...
 9 
 30 
odpowiedz zgłoś
stan geodezji 2016 W geodezji już nic nie zmieni się na lepsze. Głównymi wykonawcami robót są pracownicy ośrodków dokumentacji i ich rodziny. Pozostałe podmioty zabijają się na rynku o ochłapy. Geodezja jest na samym dnie.
 4 
 14 
odpowiedz zgłoś
Kalisz najgorsze, że konferencję w Kaliszu nam Pani Szydło popsuła, bo jak nie ma GGK, to kto na nią przyjedzie ?
 5 
 3 
odpowiedz zgłoś
odwolanie GGK bardzo miła wiadomość na koniec dnia
 9 
 18 
odpowiedz zgłoś
doradcy chyba "trzęsą portkami", bo zmiana może być głębsza...
 4 
 16 
odpowiedz zgłoś
ryba psuje się od głowy, tylko tu mamy do czynienia z gangreną płetw, które tez trzeba amputować, może ostanie ino zadek.
 6 
 7 
odpowiedz zgłoś
obawy @Też stary - bredzisz w głupi, niemerytoryczny sposób. Natomiast możemy się realnie obawiać, że w ten lub inny sposób, prędzej czy później, mniej pieniędzy będzie nam zostawać w kieszeni. Obietnice rządu sporo kosztują.
 5 
 8 
odpowiedz zgłoś
Tacy starzy a tacy naiwni. Oczekujecie po zmianie GGK usprawnień, ulepszeń i uzdrowień ? Z rzeczy na "U" można się spodziewać ucha od śledzia. A z innych poletek: zaświadczenia o przyjmowaniu sakramentów niezbędnego do przystąpienia do egzaminu na uprawnienia, specjalnego znaku dla pomnika śp. Pana Prezydenta L.K. i apelu smoleńskiego poprzedzającego każdą sesję pomiarową.
 14 
 24 
odpowiedz zgłoś
a Jacek dzie?
 4 
 12 
odpowiedz zgłoś
samo zycie ~realista - a co ma GGK do ilości miejsc na uczelniach? ~geocianta - to sie nie szmać, zmień zawód i wróć do elit - zostanie więcej dla pozostałych
 6 
 12 
odpowiedz zgłoś
do geocianty i realista No to się zdziwicie i zapłaczecie rzewnie.
 7 
 11 
odpowiedz zgłoś
Może wreszcie będą jakieś reformy z prawdziwego zdarzenia, które spowodują powrót naszego zawodu do elit, wyciągną go z dna, sprawią, że będziemy zarabiać jak dawniej i nie "szmacić się" za grosze.
 14 
 16 
odpowiedz zgłoś
SZKODA WIELLLKAAAAAAAA SZKODA TAKIEJ KLASY CZLOWIEK
 24 
 14 
odpowiedz zgłoś
zmiana Bardzo dobra zmiana, miejmy nadzieję, że odbiurokratyzują geodezję i dadzą nam wykonywać swój zawód! Może wreszcie na uczelniach na których są setki młodych ludzi studiujących GiK będzie realna liczba osób mogąca liczyć na zatrudnienie. Może wreszcie ktoś się o nasze prawa upomni. Może wreszcie przestaniemy płacić za to że dostarczamy aktualnych danych. To tylko nadzieję, ale może ktoś wreszcie pójdzie po rozum do głowy...
 15 
 18 
odpowiedz zgłoś
Kolejna dobra zmiana ? Panie Prezesie, dziękujemy za odwagę i rozwagę.
 18 
 21 
odpowiedz zgłoś
Jeden z niewielu ostatnich ludzi z klasą. Bardzo przykre.
 29 
 26 
odpowiedz zgłoś
umarł król niech żyje kto ?
 8 
 5 
odpowiedz zgłoś
W koncu... Oczekiwana zmiana. Abstrahując od polityki...
 14 
 25 
odpowiedz zgłoś
YES YES YES [*] Lublin :)
 15 
 27 
odpowiedz zgłoś
porzadki szkoda
 9 
 13 
odpowiedz zgłoś
[*] wpisujcie miasta
 12 
 11 
odpowiedz zgłoś
[*] w godzine "W" go zdjęli!
 10 
 15 
odpowiedz zgłoś
89 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS