Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-07-26| GNSS, Sprzęt

Nowe kompaktowe komputery rowerowe GPS od Garmina

Na polskim rynku dostępne są już Garmin Edge 820 oraz Edge Explore 820 wyposażone w funkcje nawigacyjne dostosowane do potrzeb rowerzystów, bezprzewodową łączność oraz zupełnie nową funkcję GroupTrack. Dzięki niej na ekranie nawigacji widać, gdzie aktualnie znajdują się pozostali członkowie grupy, co jest szczególnie istotne, gdy nie ma ich w zasięgu wzroku – każdy może jechać własnym tempem, nie martwiąc się o innych.


Nowe kompaktowe komputery rowerowe GPS od Garmina
Nowe modele Edge zostały wyposażone w mapę Garmin Cycle Map, dostosowaną do jazdy na rowerze, nawigację prowadzącą zakręt po zakręcie, funkcję wyznaczania tras okrężnych (start i koniec w tym samym miejscu) oraz możliwość planowania tras z poziomu urządzenia. Wbudowany odbiornik GPS/GLONASS oraz wysokościomierz zapewniają precyzyjną lokalizację i dostarczają dokładnych danych o dystansie , prędkości i różnicy wzniesień.

Komputery rowerowe Edge 820 oraz Edge Explore 820 są kompatybilne z linią urządzeń Varia dbających o poprawę bezpieczeństwa rowerzysty na drodze, czyli wstecznym radarem rowerowym, małym wyświetlaczem montowanym do okularów Varia Vision lub inteligentnym oświetleniem Varia. Gdy dojdzie do wypadku, funkcja wykrywania zdarzeń4 automatycznie prześle lokalizację rowerzysty to kontaktów alarmowych.

Z nowymi modelami Edge można śmiało jechać na wyprawę niezależnie od pogody. Wodoszczelny 2,3-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości zapewnia szybką reakcję, można go sprawnie obsługiwać w rękawiczkach, a nawet w czasie deszczu. Czujnik światła otoczenia automatycznie dostosowuje jasność ekranu do zmieniających się warunków oświetleniowych. Dzięki temu wyświetlacz jest czytelny zarówno w nocy, jak i w pełnym słońcu.

Model Edge 820 to zaawansowane narzędzie treningowe. Dzięki łączności ANT+ współpracuje z wieloma zewnętrznymi czujnikami. Jest kompatybilny z miernikami mocy Vector 2, które montuje się w pedałach, aby rejestrować całkowitą moc, bilans prawa/lewa noga oraz kadencję. Czujniki dostarczają też danych na temat dynamiki jazdy na rowerze, co pozwala świadomie pracować nad poprawą techniki. Edge 820 współpracuje również z elektronicznymi przerzutkami i trenażerem. Korzystanie z czujnika tętna podczas jazdy dostarcza szeregu danych fizjologicznych dotyczących pułapu tlenowego, współczynnika FTP/W/kg, przygotowania wydolnościowego, progu mleczanowego i natężenia wysiłku.

Komputery rowerowe Edge 820 i Edge Explore 820 są kompatybilne z platformą Connect IQ, z której można pobrać dodatkowe pola danych, aby dostosować urządzenia do swoich potrzeb. Współpraca ze smartfonem umożliwia odbieranie inteligentnych powiadomień na ekranie Edge, w tym informacji o połączeniach przychodzących, wiadomości i innych alertów5. Łączność ze smartfonem umożliwia także śledzenie na żywo, udostępnianie zapisanych treningów w mediach społecznościowych i automatyczne przesyłanie danych na platformę Garmin Connect (za pośrednictwem aplikacji Garmin Connect Mobile).

Edge 820 oraz Edge Explore 820 zapewniają do 15 godz. pracy na baterii. Nowy tryb oszczędzania baterii pozwala przedłużyć ten czas o nawet 50% poprzez usypianie ekranu i włączanie go tylko wtedy, gdy jest potrzebny, jednocześnie cały czas rejestrując parametry jazdy.

Źródło: Garmin


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS