Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2016-07-21 | Sprzęt

Popularny odbiornik Ruide w nowej odsłonie

Druga seria Ruide R90-X łączy w sobie cechy znanego na polskim rynku i sprawdzonego przez setki geodetów modelu R90-T oraz urządzenia R90-X pierwszej generacji.


Ilustracja: Popularny odbiornik Ruide w nowej odsłonie

Po pierwsze, udoskonalony odbiornik Ruide R90-X wyróżnia nowy design. Odbiornik wyglądem nawiązuje do nowej linii produktów z grupy Ruide z linii „R”. Estetyczna i solidna obudowa nie tylko dobrze wygląda, ale zapewnia też trwałą ochronę wewnętrznych komponentów, jest odporna na upadki oraz spełnia surową normę pyło- i wodoszczelności IP67. Nowy panel sterujący z dwoma klawiszami oraz sześcioma diodami LED zapewnia wygodniejszą obsługę i lepszą wizualizację stanów pracy.

W odbiorniku R90-X drugiej serii zastosowano płytę Pacific Crest Trimble BD970, czyli sprawdzone i uznane rozwiązanie obsługujące różne konstelacje satelitów: GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo czy SBAS.

Technologia eliminowania sygnałów odbitych Maxwell 6 sprawia, że odbiornik działa stabilnie nawet w trudnych warunkach, również przy przeszkodach terenowych. Eliminacja sygnałów wielodrożnych, sprawdzona technologia śledzenia satelitów znajdujących się nisko nad horyzontem oraz szybki i stabilny tryb fiks sprawiają, że praca z tym sprzętem to czysta przyjemność.

Baza lub rover
Oprócz wbudowanego modemu GSM/GPRS marki Siemens do odbioru korekt z dowolnej sieci stacji referencyjnych (np. z ASG-EUPOS) R90-X zawiera również w standardzie wewnętrzny radiowy moduł nadawczo/odbiorczy (Rx/Tx). Oznacza to, że umożliwia on odbiór oraz nadawanie korekt RTK drogą radiową, czyli nawet tam, gdzie nie ma zasięgu GSM/GPRS, i to bez stosowania żadnego dodatkowego osprzętu, okablowania czy zasilania. Tak więc oprócz trybu odbiornika ruchomego (tzw. rover) model R90-X bez problemu można wykorzystać jako lekką, mobilną stację bazową.

Statyka
Również długotrwałe sesje pomiarowe w trybie statycznym nie stanowią żadnego problemu, bowiem w nowej serii R90-X przygotowano aż 4 GB wewnętrznej pamięci do zapisu surowych obserwacji.

Każdy odbiornik R90-X objęty jest dwuletnią gwarancją, a na wypadek jakichkolwiek problemów, dystrybutor tego sprzętu – firma Art-Geo, oferuje wsparcie techniczne, łącznie ze sprzętem zastępczym.

Pełne zestawienie oferty polskich dystrybutorów precyzyjnych odbiorników GNSS [stan na kwiecień 2016] dostępne jest w bezpłatnym dodatku NAWI

Źródło: Art-Geo


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

zadowolny Mam R90T, zakupiony dokładnie rok temu, pracuje też czasami na HiTarget i powiem,że ten sprzęt potrafi naprawde bardzo wiele i mierzy tam gdzie inne gps'y o połowe droższe po prostu wymiękają. Pozdrawiam ze Świdnicy.
    2 
 1 
baterie antena gps W bateriach niestandardowych wymienia się tylko ogniwa i możesz to zrobić w popularnym serwisie aukcyjnym. Dotyczy anten gps, wiertarek itd, tylko baterie od psiona na razie nie robią, bo ogniwa niestandardowe-> płaskie. Było o tym na forum geodezyjnym. Jeśli chodzi o anteny gps to raczej każda nowa jest ok, gorzej z kontrolerem i oprogramowaniem, musi mieć dobry procesor i obsługiwać dxf, dwg i modele w formie landxml lub innej. Tu zdecydowanie leica viva jest przyjazna, ale survce i field genius doganiają powoli...
  
 2 
Hehehe... Odbiornik klasy CCC - Cena Czyni Cuda ;)
    4 
 5 
Drogi "niezadowolony użytkowniku" zapewne auto też wynajmujesz od kolegi gdy są "słabe warunki" i twoje nie daje rady? Przecież to co piszesz jest tak irracjonalne, że aż śmieszne. Jeśli rzeczywiście masz sprzęt GNSS marki RUIDE kupiony w naszej firmie i jesteś aż tak bardzo niezadowolony, że pożyczasz sprzęt od kolegi, podaj swoje imię i nazwisko, a zwrócimy Ci pieniądze. Każdy nasz użytkownik gdy ma jakiekolwiek problemy czasami, nawet banalne, najpierw dzwoni, pisze i zawsze otrzymuje pomoc. Łatwo hejtować i kłamać gdy jest się anonimowym.
    8 
 7 
Zależy który... Zależy który chiński odbiornik Kolego, ja mam sprzęt innego producenta i jest ok, nie muszę pożyczać :) Mam też w firmie odbiornik "markowy" i nie ma żadnej różnicy w działaniu ani w wynikach - uzyskiwane wyniki dla obu urządzeń są w granicach błędu średniego RTK.
    6 
 6 
Kolejny klon Nie wierzcie w te bzdury. Następny klon innych klonów. Opis opowiadający o tylu rzeczach a tak w rzeczywistości o niczym. Nowe przyciski, nowa obudowa, wszystko w środku nadal to samo stare - tak samo beznadziejnie będzie działać jak poprzednie. A co z bateriami? nic bo to też się nie zmieniło - nadal działają 3-4h i po roku trzeba kupować zamienniki bo te nie dają rady. Stara technologia, nadal ta sama słaba jakość wykonania. A wszystko przedstawione w iście poetyckim tekście. Że jest jeszcze ktoś kto w to wierzy. Też się dałem skusić na cenę a teraz nie mogę się pozbyć tego badziewia. Porównałem z nie-chińskim od kolegi i jak są trudne warunki to i tak muszę go wynajmować bo mój nie daje rady mierzyć.
    8 
 8 



zobacz też:

NAWI 2016: satelitarna oferta w jednym miejscu

Krajowi dystrybutorzy sprzętu satelitarnego oferują już 84 odbiorniki geodezyjne, 68 klasy GIS oraz 18...


wiadomości

NaviGate Sp. z o.o.
Kraków

NaviGate – Oddział Warszawa ul. Gościnna 7, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy, tel. 22 270-15-54 ODBIORNIKI GNSS RTK, TACHIMETRY ELEKTRONICZNE I ZROBOTYZOWANE, BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE (DRONY), SENSORY Sklep Serwis...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
w latach 1919-37 pracami scaleniowymi objęto łącznie 768,7 tys. gospodarstw rolnych?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Marcin German (XVII wiek)
W 1620 r. żupnik Adam Górski sprowadził do Polski geometrę szwedzkiego pochodzenia w celu wykonania pomiarów i sporządzenia planów kopalni soli w Wieliczce. Efektem pracy Marcina Germana były plany trzech poziomów kopalni...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1827
W Poznaniu wydano "Atlas statystyczny Polski i krajów okolicznych" Ludwika Platera. Na sześciu mapach pokazano m.in. przemysł, szkolnictwo, drukarnie, wyznania i demografię.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2