Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-07-21| Sprzęt

Popularny odbiornik Ruide w nowej odsłonie

Druga seria Ruide R90-X łączy w sobie cechy znanego na polskim rynku i sprawdzonego przez setki geodetów modelu R90-T oraz urządzenia R90-X pierwszej generacji.


Popularny odbiornik Ruide w nowej odsłonie

Po pierwsze, udoskonalony odbiornik Ruide R90-X wyróżnia nowy design. Odbiornik wyglądem nawiązuje do nowej linii produktów z grupy Ruide z linii „R”. Estetyczna i solidna obudowa nie tylko dobrze wygląda, ale zapewnia też trwałą ochronę wewnętrznych komponentów, jest odporna na upadki oraz spełnia surową normę pyło- i wodoszczelności IP67. Nowy panel sterujący z dwoma klawiszami oraz sześcioma diodami LED zapewnia wygodniejszą obsługę i lepszą wizualizację stanów pracy.

W odbiorniku R90-X drugiej serii zastosowano płytę Pacific Crest Trimble BD970, czyli sprawdzone i uznane rozwiązanie obsługujące różne konstelacje satelitów: GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo czy SBAS.

Technologia eliminowania sygnałów odbitych Maxwell 6 sprawia, że odbiornik działa stabilnie nawet w trudnych warunkach, również przy przeszkodach terenowych. Eliminacja sygnałów wielodrożnych, sprawdzona technologia śledzenia satelitów znajdujących się nisko nad horyzontem oraz szybki i stabilny tryb fiks sprawiają, że praca z tym sprzętem to czysta przyjemność.

Baza lub rover
Oprócz wbudowanego modemu GSM/GPRS marki Siemens do odbioru korekt z dowolnej sieci stacji referencyjnych (np. z ASG-EUPOS) R90-X zawiera również w standardzie wewnętrzny radiowy moduł nadawczo/odbiorczy (Rx/Tx). Oznacza to, że umożliwia on odbiór oraz nadawanie korekt RTK drogą radiową, czyli nawet tam, gdzie nie ma zasięgu GSM/GPRS, i to bez stosowania żadnego dodatkowego osprzętu, okablowania czy zasilania. Tak więc oprócz trybu odbiornika ruchomego (tzw. rover) model R90-X bez problemu można wykorzystać jako lekką, mobilną stację bazową.

Statyka
Również długotrwałe sesje pomiarowe w trybie statycznym nie stanowią żadnego problemu, bowiem w nowej serii R90-X przygotowano aż 4 GB wewnętrznej pamięci do zapisu surowych obserwacji.

Każdy odbiornik R90-X objęty jest dwuletnią gwarancją, a na wypadek jakichkolwiek problemów, dystrybutor tego sprzętu – firma Art-Geo, oferuje wsparcie techniczne, łącznie ze sprzętem zastępczym.

Pełne zestawienie oferty polskich dystrybutorów precyzyjnych odbiorników GNSS [stan na kwiecień 2016] dostępne jest w bezpłatnym dodatku NAWI

Źródło: Art-Geo


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS