wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-01| Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Imprezy

Zaproszenie na XXVI Konferencję PTIP

Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej opublikowało drugi komunikat dotyczący organizowanej w dniach 8-9 listopada w Warszawie konferencji, która odbędzie się pod hasłem „Geoinformacyjne aspekty zarządzania przestrzenią”.


Zaproszenie na XXVI Konferencję PTIP
Przypomnijmy, że spotkanie nawiązuje do dorobku dotychczasowych 25 dorocznych konferencji PTIP, a jej temat wiodący stanowi odzwierciedlenie zainteresowań krajowych środowisk geoinformacyjnych reprezentujących różne zawody, specjalności i obszary działalności. Środowiska te łączy świadomość rosnącego znaczenia geoinformacji we współczesnym świecie, w którym postępy nauki i techniki radykalnie zwiększają możliwości działania człowieka w przestrzeni, stwarzając jednocześnie konieczność optymalizacji korzystania z ograniczonych jej zasobów.

Konferencja będzie prezentowała wyniki badań i prac wdrożeniowych, aktualne problemy edukacji na różnych poziomach kształcenia i upowszechniania wiedzy, a także przedsięwzięcia dotyczące produkcji, świadczenia usług i użytkowania w zakresie informacji geoprzestrzennej. W szczególności przewiduje się zwrócenie uwagi na następujące tematy:

• Infrastruktury i systemy informacji geoprzestrzennej służące zarządzaniu przestrzenią w skali krajowej, regionalnej i lokalnej,
• Uwarunkowania prawne i organizacyjne w dziedzinie informacji geoprzestrzennej,
• Kierunki postępu technologicznego w dziedzinie informacji geoprzestrzennej,
• Analizy i modelowanie przestrzenne
• Problematyka kształcenia w dziedzinie informacji geoprzestrzennej (zakres, programy, metodyka, współpraca międzyuczelniana),
• Kształtowanie społeczeństwa geoinformacyjnego (upowszechnianie wiedzy i umiejętności w zakresie niezbędnym dla szerokiego korzystania z geoinformacji,
• Obywatelska informacja geoprzestrzenna (crowdsourcing, VGI),
• Geoinformacja w rejestrach publicznych,
• Technologie geoprzestrzenne w koncepcji inteligentnych miast (GIS, 3D, BIM),
• Mobilna nawigacja śródlądowa,
• Rozwój młodej kadry (sesje młodych geomatyków).

W stosunku do pierwszego komunikatu zmieniła się tematyka planowanych warsztatów towarzyszących temu wydarzeniu; obecnie proponowana dotyczy:
• powietrznych i naziemnych systemów mobilnego aktualizowania baz danych geoprzestrzennych,
• analiz geoprzestrzennych.

Opłata za uczestnictwo jednej osoby w dwudniowej XXVI konferencji PTIP wynosi 770 zł przy wniesieniu jej do 30 września 2016 roku oraz 920 zł po tym terminie. Obniżka opłaty do wysokości 420 zł przed tym terminem i 520 zł po nim przysługuje wyłącznie przedstawicielom szkół średnich oraz zgłaszanym indywidualnie studentom i doktorantom. Uczestnik, który jest opiekunem naukowym ww. studentów lub doktorantów może wnioskować o zwolnienie jednej osoby z opłaty konferencyjnej. Opłata obejmuje udział w sesjach i warsztatach, materiały, obiady i poczęstunki. W ramach jednej opłaty konferencyjnej mogą zostać zgłoszone 2 osoby, które będą uczestniczyć w konferencji kolejno.

Nieodpłatnie w konferencji mogą wziąć udział imiennie zaproszeni goście oraz grupy studentów lub doktorantów zgodnie z listami ich uczestnictwa uzgodnionymi z PTIP w październiku 2016 roku.

Do 25 zerwca można zgłaszać referaty na konferencję. Na 10 lipca wyznaczono termin kwalifikacji referatu do wygłoszenia podczas konferencji. Materiały konferencji, pozytywnie zrecenzowane i spełniające wymogi redakcyjne, zostaną opublikowane w czasopiśmie Roczniki Geomatyki, w wersji cyfrowej (rg.ptip.org.pl) i papierowej.

We wrześniu będzie dostępny ramowy program konferencji, a w październiku – szczegółowy.


Komunikat 2
Formularz zgłoszenia uczestnictwa
Formularz zgłoszenia referatu
Klasyfikacja POL-index 2015

Źródło: PTIP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS