Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-25| Edukacja, Ludzie

Dziekan WIP UP w Lublinie na kadencję 2016-20 wybrany

Prof. dr hab. Andrzej Marczuk został wybrany na drugą kadencję na stanowisko dziekana Wydziału Inżynierii Produkcji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Na wydziale tym prowadzone jest m.in. kształcenie na kierunku geodezja i kartografia.


Dziekan WIP UP w Lublinie na kadencję 2016-20 wybrany

Andrzej Marczuk urodził się 23 lipca 1959 r. w Białej Podlaskiej. Jest absolwentem Wydziału Techniki Rolniczej Akademii Rolniczej w Lublinie (od 2008 r. Uniwersytet Przyrodniczy). W 1986 r. ukończył studia broniąc pracę magisterską pt. „Wpływ wybranych procesów technologicznych na energię i zdolność kiełkowania ziarna”. W tym samym roku podjął pracę w Zakładzie Budowy Maszyn Rolniczych, Instytutu Mechanizacji Rolnictwa AR w Lublinie. Stopień naukowy doktora nauk rolniczych w zakresie inżynierii rolniczej uzyskał na podstawie obronionej w 1994 roku rozprawy doktorskiej pt. „System operatywnego planowania prac transportowych związanych ze skupem zbóż”. Przewód doktorski został przeprowadzony na Wydziale Techniki Rolniczej i Leśnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Stopień doktora habilitowanego nauk rolniczych w zakresie inżynierii rolniczej otrzymał w 2005 r. po kolokwium habilitacyjnym przeprowadzonym przez Radę Wydziału Inżynierii Produkcji Akademii Rolniczej w Lublinie (temat rozprawy: „Zarządzanie transportem wybranych płodów rolnych”). W 2010 r. uzyskał tytuł profesora nauk rolniczych.

W działalności naukowej prof. Andrzeja Marczuka można wyróżnić kilka etapów. W pierwszym z nich (lata 1986-90) uczestniczył w realizacji tematów badawczych związanych z doradztwem dla gospodarstw prowadzących produkcję bydła oraz tworzeniem typoszeregu maszyn i urządzeń do mechanizacji prac w rolnictwie. Od początku lat 90. XX wieku zajął się problematyką, która najbardziej go pociągała – transportem w rolnictwie. W tym okresie opracował koncepcję rozwiązania problemu operatywnego planowania prac transportowych związanych ze skupem zbóż. Równocześnie kontynuował badania związane z doradztwem dla gospodarstw rolnych.
W ostatnim dziesięcioleciu dominującą tematyką badań są zagadnienia związane z ograniczeniem kosztów ponoszonych przez zakłady przetwórstwa rolno-spożywczego na przemieszczanie pozyskiwanych płodów rolnych. W latach 2001-03 prof. Andrzej Marczuk był jednym z głównych wykonawców projektu badawczego finansowanego przez KBN „System planowania operatywnego zadań transportowych w rolnictwie”. Ta problematyka poruszana jest w większości publikowanych w owym czasie prac naukowych wydanych w kraju i za granicą.

Dorobek naukowo-badawczy prof. Andrzeja Marczuka obejmuje łącznie 134 pozycje (m.in. 89 oryginalnych prac twórczych, 7 monografii, 17 opracowań zastosowanych w praktyce, w tym 3 wdrożone rozwiązania technologiczne). Recenzował liczne artykuły publikowane w renomowanych wydawnictwach naukowych oraz opracowania dla Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Był recenzentem wydawniczym 3 monografii, recenzentem merytorycznym 2 prac doktorskich, 4 rozpraw habilitacyjnych i jednego postępowania o tytuł profesora. Za osiągnięcia naukowe i działalność organizacyjną wielokrotnie wyróżniony nagrodami JM Rektora UP.

W latach 2008-12 był prodziekanem Wydziału Inżynierii Produkcji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie a od 1 września 2012 r. pełni funkcję dziekana tego wydziału.

W życiu prywatnym ceni sobie szczęście rodzinne. Zainteresowania pozanaukowe to: historia, pojazdy historyczne (właściciel odrestaurowanego „Junaka”), leśnictwo (zasadził swój las), kontakt z naturą.

Źródło: WIP UP w Lublinie


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS