Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2016-05-23 | Edukacja, Ludzie

Lidia Dąbek ponownie dziekanem WIŚGiE PŚ

16 maja dr hab. Lidia Dąbek została wybrana na stanowisko dziekana Wydziału Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach na kadencję 2016-20.


Ilustracja: Lidia Dąbek ponownie dziekanem WIŚGiE PŚ

Lidia Dąbek jest absolwentką Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach (1984 r.). W tym samym roku podjęła pracę w Instytucie Chemii WSP na stanowisku asystenta. W latach 1986-93 brała czynny udział w badaniach realizowanych na zlecenie Zakładów Chemicznych w Oświęcimiu dotyczących opracowania katalizatora syntezy octanu winylu z acetylenu i kwasu octowego. Wyniki badań stały się podstawą pracy doktorskiej przedłożonej Radzie Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach, którą obroniła w czerwcu 1993 r., uzyskując stopień naukowy doktora nauk chemicznych (temat pracy: „Badania nad węglem aktywnym i katalizatorem do syntezy octanu winylu z acetylenu”).
Rozprawę habilitacyjną pt. „Regeneracja zużytych węgli aktywnych” opublikowała w 2007 r. Stopień doktora habilitowanego nauk technicznych otrzymała w 2008 r. na Wydziale Inżynierii i Ochrony Środowiska Politechniki Częstochowskiej.

Od lutego 1998 r. pracuje w Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska. W latach 2005-12 (przez dwie kadencje) pełniła funkcję prodziekana ds. studenckich i dydaktyki WBiIŚ, a w latach 2009-2014 – kierownika Katedry Inżynierii i Ochrony Środowiska. Obecnie zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego. W 2012 r. została dziekanem nowoutworzonego Wydziału Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki (wydzielonego z WBiIŚ).

W swojej pracy naukowej zajmuje się zagadnieniami sorpcji i katalizy w inżynierii i ochronie środowiska oraz aspektami chemicznymi w technologii oczyszczania wody, oczyszczania ścieków, unieszkodliwiania odpadów, przemianami chemicznymi zanieczyszczeń w środowisku, jak również wykorzystaniem analizy instrumentalnej w badaniach środowiska oraz ochroną powietrza i rozprzestrzenianiem się zanieczyszczeń w powietrzu atmosferycznym.

Jest autorką lub współautorką ponad 130 prac opublikowanych w liczących się czasopismach krajowych i zagranicznych, materiałach konferencji oraz w zeszytach naukowych. Była kierownikiem dwóch grantów badawczych, jak również uczestniczyła w licznych badaniach wykonywanych na zlecenie jednostek zewnętrznych. Jest współautorką dwóch patentów.

Dr hab. Lidia Dąbek jest ekspertem Polskiej Komisji Akredytacyjnej (od października 2012 r.) oraz członkiem Senatu Politechniki Świętokrzyskiej (kadencje 2008-12 oraz 2012-16). W latach 2008-12 kierowała projektem pn. „Program Rozwojowy Potencjału Dydaktycznego Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach: kształcenie na miarę sukcesu”, a w latach 2013-15 – „Doposażenie laboratoriów wspomagających proces dydaktyczny kierunku inżynieria środowiska oraz geodezja i kartografia w Politechnice Świętokrzyskiej”.

Źródło: WIŚGiE Politechniki Świętokrzyskiej


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Skanowanie szlaku kolejowego
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
Droga Mleczna przesuwa się na niebie z prędkością 375 km/s?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Marcin German (XVII wiek)
W 1620 r. żupnik Adam Górski sprowadził do Polski geometrę szwedzkiego pochodzenia w celu wykonania pomiarów i sporządzenia planów kopalni soli w Wieliczce. Efektem pracy Marcina Germana były plany trzech poziomów kopalni...
więcej

strzałka w dółGeodaty
2005
Nowa ustawa o finansowaniu nauki zlikwidowała Komitet Badań Naukowych, odpowiedzialny za dysponowanie środkami budżetu państwa na naukę. W miejsce KBN-u utworzono Radę Nauki, która będzie pełnić funkcje opiniodawcze i doradcze przy ministrze nauki i...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2