Działalność naukowa dr hab. Wiesławy Głodkowskiej obejmuje problemy teoretyczne oraz badawcze w zakresie materiałów i konstrukcji z betonu. W swojej pracy skupia się w szczególności na zagadnieniach dotyczących napraw, wzmocnień i zabezpieczeń powierzchniowych konstrukcji żelbetowych, zastosowania drobnokruszywowych fibrokompozytów wytworzonych na bazie miejscowych piasków odpadowych do wytwarzania elementów konstrukcyjnych, a także problemów o charakterze wdrożeniowym związanych bezpośrednio z praktyką inżynierską.
Stopień doktora nauk technicznych w zakresie budownictwa uzyskała w 1994 r. na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej (temat pracy: „Współpraca kompozytu polimerowego z betonem zwykłym”), a stopień doktora habilitowanego – w 2004 r. na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Poznańskiej (temat rozprawy: „Podstawy i metoda doboru materiałów do napraw i ochrony betonu”).
Na Politechnice Koszalińskiej zatrudniona jest na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Od kilku lat jest kierownikiem Katedry Konstrukcji Betonowych i Technologii Betonu WILŚiG. Od 2012 r. pełni funkcję dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji PK.
Jest członkiem Sekcji Konstrukcji Betonowych i Sekcji Materiałów Budowlanych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk, członkiem Polskiego Komitetu Normalizacyjnego – Komitet Techniczny nr 274 ds. Betonu oraz członkiem ENOA. Od wielu lat jest przewodniczącą Komisji Nauki Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa Oddziału Koszalińskiego i wiceprzewodniczącą PZiTB w Koszalinie.
Prowadzi ożywioną współpraca naukową z licznymi ośrodkami zarówno z kraju (m.in. politechniki Warszawska, Wrocławska, Poznańska czy Białostocka oraz Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie), jak i z zagranicy (Uniwersytet w Neubrandenburgu, Państwowy Uniwersytet Budownictwa i Architektury w Sankt Petersburgu oraz Narodowy Uniwersytet Techniczny im. Jurija Kondratiuka w Połtawie).
Dr hab. Wiesława Głodkowska wypromowała dwóch doktorów nauk technicznych (w tym jeden doktorat wyróżniony) oraz jest promotorem dwóch otwartych przewodów doktorskich.