wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-06| Edukacja, Ludzie

Nowy dziekan WSTiS w Ełku

W kadencji 2016-20 funkcję dziekana Wydziału Studiów Technicznych i Społecznych w Ełku Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (na którym prowadzone jest m.in. kształcenie na kierunku geodezja i kartografia) pełnił będzie ks. prof. dr hab. Wojciech Guzewicz.


Nowy dziekan WSTiS w Ełku

Wojciech Guzewicz urodził się 11 marca 1969 r. w Augustowie. Jest absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II. Stopień doktora nauk teologicznych uzyskał w 2001 r., stopień doktora habilitowanego nauk teologicznych – w 2007 r., a tytuł profesora nauk humanistycznych – w 2013 r.
Ks. prof. Wojciech Guzewicz jest kierownikiem Katedry Administracji WSTiS w Ełku (zatrudniony na stanowisku profesora zwyczajnego) oraz wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Ełku (od 2001 r.). Wcześniej m.in. pracownik naukowo-dydaktyczny UKSW w Warszawie oraz prof. nadzwyczajny w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Humanistycznego UWM w Olsztynie.

Badania naukowe ks. Wojciecha Guzewicza koncentrują się głównie wokół: historii mediów ze szczególnym uwzględnieniem prasy w Polsce północno-wschodniej; kwestii społecznej, a zwłaszcza organizacji społecznych, prawa człowieka, polityki społecznej w ujęciu historycznym; badań związanych z regionem Mazur, Kurpiowszczyzny, Suwalszczyzny, Augustowszczyzny oraz Sejneńszczyzny; biografistyki oraz bibliografii. Ponadto uprawia eseistykę oraz twórczość poetycką: wydał trzy tomy wierszy oraz napisał słowa kolęd i pastorałek, do których muzykę skomponowała prof. Marietta Kruzel-Sosnowska (płyta ukazała się w grudniu 2011 r.). Jest także autorem wielu tłumaczeń i tekstów w języku niemieckim (m.in. opublikował trzy tomy kazań na niedziele i święta, przeznaczonych głównie do księży przybywających do Niemiec z posługą duszpasterską).

Autor ok. 500 publikacji, w tym 50 pozycji książkowych (niektóre z nich doczekały się kilku wydań, osiągając łącznie kilkanaście tysięcy egzemplarzy nakładu) i ponad 100 artykułów naukowych.
W przeszłości pracował przez kilka lat m.in. w diecezji Würzburg i Limburg (w Niemczech), w Sądzie Biskupim i Kurii Biskupiej w Ełku.
Jego hobby to żeglarstwo, dobra książka, wędrówki po górach.

Ks. prof. Wojciech Guzewicz był jedynym kandydatem na dziekana. Zastąpi na tym stanowisku dr. hab. Kazimierza Zwirowicza.

Źródło: UWM


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS