Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-04-28| Edukacja, Ludzie

Prof. Gruszczyński dziekanem WGGiIŚ AGH na kolejną kadencję

25 kwietnia na zebraniu Wydziałowego Kolegium Elektorów odbyły się wybory dziekana Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie na kadencję 2016-20. Został nim – na drugą kadencję – prof. Stanisław Gruszczyński. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.


Prof. Gruszczyński dziekanem WGGiIŚ AGH na kolejną kadencję <br />
fot. WGGiIŚ
fot. WGGiIŚ

Prof. Stanisław Gruszczyński (ur. 1949 r.) specjalizuje się w geoinformatyce, inżynierii środowiska, monitoringu środowiska, ocenie oddziaływania na środowisko oraz rekultywacji i ochronie gleb. Od wielu lat jest związany z Wydziałem Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, gdzie pełnił m.in. funkcję kierownika studiów doktoranckich, zastępcy kierownika Katedry Kształtowania i Ochrony Środowiska (KKiOŚ) oraz prodziekana do spraw nauki, współpracy i rozwoju. Od 2012 r. dziekan Wydziału. W 2014 r. został zatrudniony na stanowisku profesora zwyczajnego. Kieruje Zespołem Rekultywacji i Ochrony Gleb KKiOŚ.

Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w 1987 r. na Wydziale Metali Nieżelaznych AGH (temat pracy: „Prognoza szkód górniczych na użytkach rolnych i leśnych”), doktora habilitowanego nauk technicznych w zakresie inżynierii środowiska – w 2000 r. na WGGiIŚ AGH (temat rozprawy: „Symulacja skutków przekształceń gleb na terenach górniczych za pomocą klasyfikatorów neuronowych”), a tytuł profesora – w 2010 r.

Prof. Gruszczyński jest autorem licznych artykułów naukowych, promotorem 6 prac doktorskich oraz recenzentem 10 rozpraw doktorskich i habilitacyjnych. Ponadto opublikował (jako autor lub współautor) kilka książek, m.in. „Analiza danych kartograficzno-glebowych w procedurach ocen oddziaływania na środowisko” (Kraków, 2008), „Zasady bonitacji gleb industrioziemnych na terenach rekultywowanych” (Kraków, 2008), „Akumulacja węgla organicznego w utworach bezglebowych, zrekultywowanych dla leśnego kierunku zagospodarowania” (Kraków, 2014).
Jest członkiem Komisji Geoinformatyki Polskiej Akademii Umiejętności.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS