wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-04-28| Edukacja, Ludzie

Prof. Gruszczyński dziekanem WGGiIŚ AGH na kolejną kadencję

25 kwietnia na zebraniu Wydziałowego Kolegium Elektorów odbyły się wybory dziekana Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie na kadencję 2016-20. Został nim – na drugą kadencję – prof. Stanisław Gruszczyński. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.


Prof. Gruszczyński dziekanem WGGiIŚ AGH na kolejną kadencję <br />
fot. WGGiIŚ
fot. WGGiIŚ

Prof. Stanisław Gruszczyński (ur. 1949 r.) specjalizuje się w geoinformatyce, inżynierii środowiska, monitoringu środowiska, ocenie oddziaływania na środowisko oraz rekultywacji i ochronie gleb. Od wielu lat jest związany z Wydziałem Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska, gdzie pełnił m.in. funkcję kierownika studiów doktoranckich, zastępcy kierownika Katedry Kształtowania i Ochrony Środowiska (KKiOŚ) oraz prodziekana do spraw nauki, współpracy i rozwoju. Od 2012 r. dziekan Wydziału. W 2014 r. został zatrudniony na stanowisku profesora zwyczajnego. Kieruje Zespołem Rekultywacji i Ochrony Gleb KKiOŚ.

Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w 1987 r. na Wydziale Metali Nieżelaznych AGH (temat pracy: „Prognoza szkód górniczych na użytkach rolnych i leśnych”), doktora habilitowanego nauk technicznych w zakresie inżynierii środowiska – w 2000 r. na WGGiIŚ AGH (temat rozprawy: „Symulacja skutków przekształceń gleb na terenach górniczych za pomocą klasyfikatorów neuronowych”), a tytuł profesora – w 2010 r.

Prof. Gruszczyński jest autorem licznych artykułów naukowych, promotorem 6 prac doktorskich oraz recenzentem 10 rozpraw doktorskich i habilitacyjnych. Ponadto opublikował (jako autor lub współautor) kilka książek, m.in. „Analiza danych kartograficzno-glebowych w procedurach ocen oddziaływania na środowisko” (Kraków, 2008), „Zasady bonitacji gleb industrioziemnych na terenach rekultywowanych” (Kraków, 2008), „Akumulacja węgla organicznego w utworach bezglebowych, zrekultywowanych dla leśnego kierunku zagospodarowania” (Kraków, 2014).
Jest członkiem Komisji Geoinformatyki Polskiej Akademii Umiejętności.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Dziwna sprawa Ja myslalem ze oswiadczenie lustracyjne sklada sie raz??
odpowiedz zgłoś
Wggiis Lustrat. Do tego skoro to jedyny kandydat to znaczy, że na Wydziale dzieje się bardzo źle. Zobaczymy jak wypadnie raport PKA... Szkoda, że profesor Mazur nie ubiegał się, bo jak on zarządzał to geodezja się rozwijała. Chociaz jestem juz absolwentem mam kontakt z geodetami z ostatnich 2 roczników i znam ich opinie.
 2 
 4 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS