Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-04-26| GIS, Firma, Software

DIVI, czyli GIS made in Poland

Firma GIS Support z Lublina zaprezentowała DIVI – kompleksowy zbiór narzędzi do zarządzania, wizualizacji i analizowania danych na mapach.


DIVI, czyli GIS made in Poland

DIVI składa się z czterech elementów:
• aplikacji serwerowej (dostępnej w chmurze lub w infrastrukturze klienta),
• aplikacji mobilnej na Androida dostępnej w Google Play,
• wtyczki DIVI QGIS Plugin (dostępnej w oficjalnym repozytorium wtyczek QGIS),
• interfejsu programistycznego DIVI API, dzięki któremu można tworzyć własne aplikacje.

– Naszym celem jest stworzenie platformy, dzięki której wykorzystanie GIS-u stanie się proste, elastyczne i szybkie – tłumaczy dyrektor zarządzający GIS Support Michał Drożdż. – Grupą docelową dla DIVI są firmy, które potrzebują danych przestrzennych do poprawy swoich procesów biznesowych i lepszego zarządzania, ale zadania związane z GIS-em nie są ich podstawową domeną. Dotyczy to np. podmiotów z branży finansów, ubezpieczeń, zarządzania infrastrukturą, logistyki, ochrony środowiska, sprzedaży czy marketingu. Ale możliwościami DIVI będą zainteresowani również tradycyjni użytkownicy GIS-u – wyjaśnia.

Przedstawiciele firmy liczą, że ich oprogramowanie zmieni postrzeganie systemów informacji geograficznej jako rozwiązań skomplikowanych, drogich i trudnych w implementacji. Dzięki DIVI – jak przekonują – można w prosty i łatwy sposób: stworzyć firmowe repozytorium danych, edytować dane przestrzenne przez wiele osób on-line, przechowywać informacje o historii edycji danych, dołączać załączniki (zdjęcia, dokumenty) i komentarze do obiektów, tworzyć proste przeglądarki danych bez umiejętności programowania czy budować zaawansowane systemy GIS z wykorzystaniem API.

DIVI jest w zaawansowanej fazie beta, a wersja SaaS działa już produkcyjnie u kilku klientów. Oprogramowanie posłużyło np. firmie Grontmij Polska (obecnie Sweco Consulting) do opracowania planu utrzymania wód dla Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Dostęp do platformy jest płatny (cennik zostanie upubliczniony po zamknięciu prac nad wersją beta). GIS Support oferuje bezpłatny dostęp do platformy na 60 dni dla wybranych użytkowników.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS