Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2016-03-31 | Geodezja, Ludzie

Zmiana na stanowisku łódzkiego WINGiK-a

Wojciech Dyakowski został łódzkim wojewódzkim inspektorem nadzoru geodezyjnego i kartograficznego oraz zastępcą dyrektora Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. 21 marca zastąpił na tych stanowiskach Mirosława Szelerskiego, który przeszedł na emeryturę.


Ilustracja: Zmiana na stanowisku łódzkiego WINGiK-a <br />
Fot. ze zbiorów Wojciecha Dyakowskiego
Fot. ze zbiorów Wojciecha Dyakowskiego

Wojciech Dyakowski urodził się w Łodzi i prawie całe swoje życie związał z tym miastem. Po uzyskaniu dyplomu technika geodety rozpoczął studia na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, które ukończył w 1983 r. W 2001 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu rynku nieruchomości na Wydziale Socjologiczno-Ekonomicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Przez 5 lat pracował jako geodeta w Miejskim Przedsiębiorstwie Geodezyjnym w Łodzi i uzyskał uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii w zakresie 1 i 2. Następnie, w latach 1990-2012, pełnił funkcję geodety miasta w Urzędzie Miasta Łodzi, zajmując się w tym czasie również gospodarką nieruchomościami. Przez kilka lat prowadził zajęcia z gospodarki nieruchomościami na studiach dziennych i podyplomowych na wydziałach Nauk Geograficznych oraz Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Od połowy lat 90. do końca pracy w UMŁ był ekspertem organizacji samorządowych (Unii Metropolii Polskich, a później Związku Miast Polskich i Związku Powiatów Polskich) w pracach legislacyjnych związanych z nowelizacjami ustaw Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz o gospodarce nieruchomościami. W latach 2009-12 przewodniczący Komisji Geodezji i Infrastruktury Informacji Przestrzennej Związku Miast Polskich.

Podczas prac nad reformą ustrojową państwa (lata 1997-98) przewodniczył ministerialnemu zespołowi do spraw geodezji i gospodarki nieruchomościami. Był członkiem Państwowej Rady Geodezyjnej i Kartograficznej.

Wyróżniony srebrną odznaką ministra gospodarki przestrzennej i budownictwa „Za zasługi w dziedzinie geodezji i kartografii” oraz srebrną odznaką honorową Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Za działalność w Stowarzyszeniu Jazzowym Melomani otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Wolny czas poświęca głównie rodzinie. Żonaty, ma córkę i syna oraz dwie wnuczki. Lubi podróżować, jeździć na rowerze, pływać kajakiem i chodzić po górach.

DC


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

pytanie Czy obecny niewydolny kształt administracji geodezyjnej zawdzięczamy również nowemu panu WINGIK'owi ? Biorąc pod uwagę prace w zespole ds. reformy w latach 1997-98 to chyba niestety tak :( OK, uznajmy, że to błędy młodości i wszystkiego dobrego na nowej drodze.
  
 1 
gratulacje! Gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Następny kierunek Warszawa!
    1 
 1 



wiadomości

Laser-3D Jacek Krawiec
Kraków

SKANERY LASEROWE i OPROGRAMOWANIE

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Jak oszukać GPS?
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
pierwszą mapę orbitalną dla kosmonautów wykonano w skali 1:52 mln w odwzorowaniu Merkatora?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Martin Isenburg

Martin Isenburg
Martin Isenburg był absolwentem nauk komputerowych na Uniwersytecie w Darmstadt oraz Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej. Doktorat – również w zakresie nauk komputerowych – obronił na Uniwersytecie Północnej Karoliny. Jego najbardziej...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1230
Jan z Holywood, Jan z Sacrobosco (ok. 1195-1256), pisze dzieło z zakresu arytmetyki i astronomii (Traktat o sferze). Postuluje przeprowadzenie reformy kalendarza wykazując, że kalendarz juliański zawiera błąd, odpowiadający 10 dniom.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama