wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-03-09| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Przetargi

Co dalej z lotniczym skanowaniem miast?

Z powodu zbyt drogich ofert GUGiK unieważnił w tym tygodniu przetarg na lotnicze skanowanie kraju w częściach dotyczących pomiarów miast ze zwiększoną szczegółowością (w standardzie 2). Jaki będzie dalszy los tych prac?


Co dalej z lotniczym skanowaniem miast? <br />
Obszary objęte skanowaniem laserowym w standardzie 1 (kolor czerwony) i 2 (niebieski) ? opracowanie redakcji
Obszary objęte skanowaniem laserowym w standardzie 1 (kolor czerwony) i 2 (niebieski) ? opracowanie redakcji

Jak informuje GUGiK, przetarg na te prace ma zostać ponownie ogłoszony w ciągu najbliższych dni. Urząd nie planuje wprowadzać do specyfikacji tego zamówienia istotnych zmian w treści specyfikacji.

Przypomnijmy, że najtańsze oferty złożone w trzech częściach dotyczących skanowania w standardzie 2 (tj. z gęstością 12 pkt/m kw.) stanowiły od 164% do 185% budżetu GUGiK. W przypadku ofert na skanowanie w standardzie 1 (4 pkt/m kw.) dokonano już wyboru najkorzystniejszych propozycji.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Urząd A czemu nikt nie pisze o tym dlaczego GUGiK tak nisko wyszacował prace na tych obiektach? Czy ktoś wie skąd się wzięła wiedza w Urzędzie o pracochłonności tych opracowań? Czy ktoś pomyślał o kosztach poniesionych przez Urząd na przeprowadzenie przetargu który i tak został unieważniony z winy Urzędników? A co z kosztami Oferentów poniesionych np. na wadia? Może to nie są strasznie duże pieniądze ale ... Czy Urząd nie powinien choć krótko skomentować wyników tego przetargu? Pewność siebie, arogancja, brak odpowiedzialności, do kogo można to odnieść?
 2 
odpowiedz zgłoś
@:) możemy pogadać, zaraz po tym jak pogadamy o kryteriach przetargowych w PL. Możemy równie dobrze pogadać czemu mięsko w sklepach się "odświeża" i o cyklu życia produktu też możemy pogadać. Bądźmy realistami. Nikt nie będzie dokładał do interesu tym bardziej, że branża wymagająca, a Wykonawcy ślizgają się po granicy opłacalności. A czemu się ślizgają? Każdy wie.
odpowiedz zgłoś
Helu masz chyba nadmiar czasu pogadamy o gęstości tych danych ?
odpowiedz zgłoś
@hela Jeśli wykonawcy tnąc koszty mają robić tak by oddawana robota tak aby przeszła przez procedury kontrolne, zamiast starać się sumiennie przygotować cały zbiór to ja dziękuję za takie kontrolowanie.
odpowiedz zgłoś
@czalaviek Jeśli mieści się to w wymaganych 5% błędów to dane są poprawne. To może kolega się zgłosi do kolejnej kontroli?
odpowiedz zgłoś
Oby ... tym razem jakość danych była lepsza. Poprzednio GGK zamówiła dodatkowo kontrolę danych na chyba 10% zbioru. Owszem skontrolowano część zamiast uruchomić kontrole automatyczne na całości. Co można było skontrolować? Proszę bardzo: fałszywe echa (ptaki, punkty "pod gruntem"), prawidłowość klasyfikacji (dane pobrane z CODGiK mają ją niekopletną albo nieprawidłową). Nie wymyślam. Widziałem te zbiory.
 3 
odpowiedz zgłoś
Dobra praktyka utrzymania cen! Oby i tym razem Wykonawcy rozsądnie wycenili swoja pracę i podali realne ceny (co najmniej takie same jak poprzednio)
 8 
odpowiedz zgłoś
7 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS