wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-02-18| Teledetekcja

Kolejna ortofotomapa w stołecznym geoportalu

W serwisie mapowym „Warszawa Historyczna” opublikowana została ortofotomapa z 2001 r.


Kolejna ortofotomapa w stołecznym geoportalu

Dane pozyskano z Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.

Źródło: mapa.um.warszawa.pl


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
off To ja dodam jeszcze ul. Marsa w kierunku Rembertowa:)
odpowiedz zgłoś
offtopic Zobaczcie jak w 2001 ładnie maskowali tereny wojskowe dla przykładu kwartał ulic Nowowiejska, Niepodległości, Krzywickiego, Koszykowa -proszę oglądająć pozmieniać sobie rok ortofotomapy
odpowiedz zgłoś
RACJA Za pieniądze publiczne? Powinno iść do zasobu. A nie kombinowanie, ze niby kat za duzy a zdjecie nie jest pionowe. Sama administracja UM powinna sie bic w piersi chociaz prawo na to pozwala. A jeszcze jedno, firma fotolotnicza na swoim serwerze tez zostawiać tego nie powinna albo chociaż mieć zakaz wykorzystania w celach komercyjnych. Rozporządzenie do wymiany!
odpowiedz zgłoś
Inne zagadnienie A mnie interesuje jak się ma jedno do drugiego: przekazywanie archiwalnych ortofotomap przez GUGiK do miasta a kilkuletnia już praktyka wykonywania fotomap czy fotoszkiców przez UMS Warszawy chyba tylko po to aby uniknąć konieczności przekazywania tego opracowania do Centralnego Zasobu?
odpowiedz zgłoś
Zielono .. Tylko czy te zdjęcia (nocne itp.) to będzie ortofotomapa. Mnie interesuje przydatność ortofotomap na których widać głównie zieleń.
odpowiedz zgłoś
do majoneza dokładnie tak jest, poszukaj w necie - takie zagadnienie funkcjonuje w krajach rozwiniętych i to już od kilku ładnych lat, np. light pollution maps
odpowiedz zgłoś
@nalesnik, idąc tym tropem, jeżeli chcemy zbadać oświetlenie powinniśmy zrobić ortofotomapę nocą
odpowiedz zgłoś
zależy od przeznaczenia zdjęć, jeśli chciałbyś wykonać ocenę zdrowotności drzew, krzewów..., to zdjęcia muszą być "zielone"
odpowiedz zgłoś
Zielono mi ... Jakieś takie mocno zielone te orta Warszawy - niech ktoś (fotogrametra) przypomni kiedy należy robić zdjęcia - jak jest zielono czy raczej kiedy indziej ??
odpowiedz zgłoś
9 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS