wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-10-28| Geodezja, Ludzie

Mniej geodetów w Sejmie, ale za to pojawią się w Senacie

W ostatnich wyborach parlamentarnych spośród 54 kandydatów z wykształceniem geodezyjnym do obu izb parlamentu dostało się tylko siedmiu.


Mniej geodetów w Sejmie, ale za to pojawią się w Senacie

O mandat posła ubiegało się 50 geodetów, a otrzyma go pięciu. Czterech będzie reprezentować zwycięską partię, czyli Prawo i Sprawiedliwość. Wśród nich jest Anna Paluch oraz Michał Wojtkiewicz, którzy zarówno w pracach sejmowej komisji, jak i na posiedzeniu plenarnym mocno krytykowali dwie ostatnie nowelizacje Prawa geodezyjnego i kartograficznego (z 2014 i 2015 r.). PiS będą ponadto reprezentować Krzysztof Jurgiel oraz Jacek Falfus. Wszyscy oni pełnili już mandat posła w poprzedniej kadencji.

Z list Platformy Obywatelskiej do Sejmu kandydowało 5 geodetów, w tym dwóch posłów poprzedniej kadencji – Artur Dunin oraz Michał Stuligrosz. Ostatecznie mandat zdobył tylko ten pierwszy.

Zaskakiwać może wynik wyborów do Senatu. W dwóch poprzednich kadencjach nie było tam żadnego geodety, a teraz będzie dwóch. Z list Prawa i Sprawiedliwości do izby wyższej parlamentu dostał się Maciej Łuczak, a Platformę Obywatelską będzie reprezentować Piotr Florek.

Parlamentarzyści geodeci w VIII kadencji parlamentu (w kolejności alfabetycznej)

imię i nazwisko partia okręg województwo liczba głosów
wybory do Sejmu
Artur Dunin Platforma Obywatelska 11 łódzkie 8 082
Jacek Falfus Prawo i Sprawiedliwość 27 śląskie 9 439
Krzysztof Jurgiel Prawo i Sprawiedliwość 24 podlaskie 44 620
Anna Paluch Prawo i Sprawiedliwość 14 małopolskie 15 049
Michał Wojtkiewicz Prawo i Sprawiedliwość 15 małopolskie 13 230
wybory do Senatu
Piotr Florek Platforma Obywatelska 90 wielkopolskie 65 749
Maciej Łuczak Prawo i Sprawiedliwość 26 łódzkie 58 237

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
@geodeta Wkradł się błąd. Faktycznie, Jerzy Szmit nie startował. Dziękujemy za zwrócenie uwagi.
odpowiedz zgłoś
wybory Jerzy Szmit do Sejmu się nie dostał bo po prostu nie startował.
 1 
odpowiedz zgłoś
. Zresztą nie tylko doradcy, profesorom też jest dobrze... http://s1.fotowrzut.pl/ADV93N5KI7/1.jpg
 4 
odpowiedz zgłoś
. czy piszą księgowi tego nie wiem, ale pomysły wychodzą z GUGiKu więc firmuje je było nie było GGK ponoć geodeta. Tylko czy kiedykolwiek był wykonawcą? Pytanie raczej dlaczego od tylu lat przy Głównym...trwają doradcy, podpowiadacze, którzy utracili kontakt z rzeczywistością?
 8 
odpowiedz zgłoś
I co z tego? I tak nic się nie zmieni. Geodeci - wykonawcy nadal będą na kolanach całować klamki w ośrodkach. Nadal będą na pozycji niewolnika, na którym wymusza się wykonywanie czynności nie objętych zleceniem klienta (naprawianie błędów i tworzenie nowych danych z zakresu EGiB). Nadal będą okradani z wyników swojej pracy. Nadal będą płacić bandycki haracz na podstawie kretyńskich przepisów i irracjonalnych cenników z 6-cioma współczynnikami, nadal za materiały "warte" w/g tych "cenników" 16,83 PLN będą płacić 30.- PLN !!! Nadal będą zmuszani do fałszowania dokumentów (żeby spełnić kretyński wymóg celowej 40 metrów, czy też aby wykazać pomiar PO DACIE uzyskania LICENCJI). Nadal będą pracować 16 godzin na dobę za pieniądze uwłaczające godności. I tak będzie nadal, bo przepisy (nie prawo) dla geodezji piszą księgowi dla informatyków.
 2 
 27 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS