Pięćdziesiąta szósta inauguracja roku akademickiego była pierwszą w nowej strukturze organizacyjnej Wydziału, która w styczniu br. zmieniła się za sprawą przyłączenia do dotychczasowego Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej kierunku budownictwo. Warto podkreślić, że w maju br. kierunek geodezja i kartografia otrzymał ocenę „wyróżniającą” za jakość kształcenia, a pod koniec sierpnia WGIPiB awansował i otrzymał kategorię naukową A.
W trakcie obchodów na Wydziale odsłonięto dwie tablice pamiątkowe. – Chcieliśmy w ten sposób uczcić pamięć wybitnych naukowców: prof. Witolda Senissona, nestora olsztyńskiej geodezji i prof. Lubomira Włodzimierza Barana, ojca olsztyńskiej geodezji – podkreślał dr hab. Radosław Wiśniewski, dziekan WGIPiB.
Prof. Witold Sennisson był wybitnie zasłużony dla powstania w Olsztynie nowej placówki wyższego szkolnictwa geodezyjnego. Był organizatorem i kierownikiem Zawodowego Studium Geodezji Urządzeń Rolnych w WSR będącego zalążkiem obecnego wydziału. Z kolei prof. Lubomir Włodzimierz Baran był wybitnym specjalistą z zakresu geodezji satelitarnej oraz twórcą i kierownikiem obserwatorium satelitarnego w Lamkówku.
Podczas uroczystości po raz pierwszy przyznano Nagrodę im. prof. Lubomira Włodzimierza Barana. Jej laureatem został prof. Aleksander Brzeziński z Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Laureat wygłosił wykład dotyczący teorii ruchu obrotowego Ziemi i jego związków z geodezją i naukami pokrewnymi.