wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-09-29| Geodezja, Edukacja

Jubileusz Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa

W miniony piątek (26 września) obchodzono jubileusz 55-lecia Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM w Olsztynie połączony z inauguracją roku akademickiego 2015/2016 oraz wręczeniem dyplomów ukończenia studiów wyższych. O przebiegu uroczystości przeczytamy na stronie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.


Jubileusz Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa

Pięćdziesiąta szósta inauguracja roku akademickiego była pierwszą w nowej strukturze organizacyjnej Wydziału, która w styczniu br. zmieniła się za sprawą przyłączenia do dotychczasowego Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej kierunku budownictwo. Warto podkreślić, że w maju br. kierunek geodezja i kartografia otrzymał ocenę „wyróżniającą” za jakość kształcenia, a pod koniec sierpnia WGIPiB awansował i otrzymał kategorię naukową A.

W trakcie obchodów na Wydziale odsłonięto dwie tablice pamiątkowe. – Chcieliśmy w ten sposób uczcić pamięć wybitnych naukowców: prof. Witolda Senissona, nestora olsztyńskiej geodezji i prof. Lubomira Włodzimierza Barana, ojca olsztyńskiej geodezji – podkreślał dr hab. Radosław Wiśniewski, dziekan WGIPiB.

Prof. Witold Sennisson był wybitnie zasłużony dla powstania w Olsztynie nowej placówki wyższego szkolnictwa geodezyjnego. Był organizatorem i kierownikiem Zawodowego Studium Geodezji Urządzeń Rolnych w WSR będącego zalążkiem obecnego wydziału. Z kolei prof. Lubomir Włodzimierz Baran był wybitnym specjalistą z zakresu geodezji satelitarnej oraz twórcą i kierownikiem obserwatorium satelitarnego w Lamkówku.

Podczas uroczystości po raz pierwszy przyznano Nagrodę im. prof. Lubomira Włodzimierza Barana. Jej laureatem został prof. Aleksander Brzeziński z Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Laureat wygłosił wykład dotyczący teorii ruchu obrotowego Ziemi i jego związków z geodezją i naukami pokrewnymi.

Źródło: UWM w Olsztynie


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS