Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2015-09-18| Geodezja, GIS, Firma, Prawo, Ludzie, Instytucje

Kłopotów z zasilaniem PRG ciąg dalszy

GUGiK ponagla gminy, by przyspieszyły zasilanie Państwowego Rejestru Granic danymi adresowymi, a reprezentująca większość z nich firma Geo-System po raz kolejny odpowiada, że jest gotowa to zrobić, ale nie pozwala na to wadliwa usługa Urzędu.


Kłopotów z zasilaniem PRG ciąg dalszy

Wystosowany dziś (18 września) przez prezesa Geo-Systemu Waldemara Izdebskiego list otwarty w tej sprawie jest odpowiedzią na pismo, które GUGiK skierował niedawno do gmin i miast. Urząd ponagla w nim wójtów i burmistrzów, by w ciągu miesiąca wywiązali się ze swojego ustawowego obowiązku i zasilili PRG swoimi danymi adresowymi. Inaczej zgłosi ten fakt „odpowiednim organom”.

Wyjaśnijmy, że w praktyce – na mocy stosownych upoważnień – gminy i miasta często przekazują ten obowiązek dostawcom oprogramowania do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów. Największym z nich jest właśnie firma Geo-System – z jej oprogramowania iMPA korzysta już 1,5 tys. gmin.

„W związku z tym, ponieważ udostępniona przez GUGiK usługa zasilania PRG znów nie działa, więc chciałbym Pana zapytać – do kogo mamy zgłosić fakt, że Pan nie wywiązuje się z nałożonych na Pana obowiązków?” – pisze do głównego geodety kraju Waldemar Izdebski. Jako dowód przedstawia raport wygenerowany przez tę usługę.

W liście do Kazimierza Bujakowskiego przypomina jednocześnie, że na podstawie uzyskanych już upoważnień firma Geo-System zasiliła inicjalnie PRG już dla 633 gmin i dodatkowo prowadzi cykliczną ich aktualizację. Do procesu aktualizacji są sukcesywnie włączane kolejne samorządy. Przerwy (jak ta obecna i wszystkie poprzednie) nie sprzyjają jednak wzrostowi liczby gmin w PRG – kończy swój list Waldemar Izdebski.

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama