wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-09-18| Geodezja, GIS, Firma, Prawo, Ludzie, Instytucje

Kłopotów z zasilaniem PRG ciąg dalszy

GUGiK ponagla gminy, by przyspieszyły zasilanie Państwowego Rejestru Granic danymi adresowymi, a reprezentująca większość z nich firma Geo-System po raz kolejny odpowiada, że jest gotowa to zrobić, ale nie pozwala na to wadliwa usługa Urzędu.


Kłopotów z zasilaniem PRG ciąg dalszy

Wystosowany dziś (18 września) przez prezesa Geo-Systemu Waldemara Izdebskiego list otwarty w tej sprawie jest odpowiedzią na pismo, które GUGiK skierował niedawno do gmin i miast. Urząd ponagla w nim wójtów i burmistrzów, by w ciągu miesiąca wywiązali się ze swojego ustawowego obowiązku i zasilili PRG swoimi danymi adresowymi. Inaczej zgłosi ten fakt „odpowiednim organom”.

Wyjaśnijmy, że w praktyce – na mocy stosownych upoważnień – gminy i miasta często przekazują ten obowiązek dostawcom oprogramowania do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów. Największym z nich jest właśnie firma Geo-System – z jej oprogramowania iMPA korzysta już 1,5 tys. gmin.

„W związku z tym, ponieważ udostępniona przez GUGiK usługa zasilania PRG znów nie działa, więc chciałbym Pana zapytać – do kogo mamy zgłosić fakt, że Pan nie wywiązuje się z nałożonych na Pana obowiązków?” – pisze do głównego geodety kraju Waldemar Izdebski. Jako dowód przedstawia raport wygenerowany przez tę usługę.

W liście do Kazimierza Bujakowskiego przypomina jednocześnie, że na podstawie uzyskanych już upoważnień firma Geo-System zasiliła inicjalnie PRG już dla 633 gmin i dodatkowo prowadzi cykliczną ich aktualizację. Do procesu aktualizacji są sukcesywnie włączane kolejne samorządy. Przerwy (jak ta obecna i wszystkie poprzednie) nie sprzyjają jednak wzrostowi liczby gmin w PRG – kończy swój list Waldemar Izdebski.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
I słusznie z nieudacznictwem w urzędach trzeba walczyć.
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
z serii bajka na każdą okazję. http://goo.gl/gKh8MQ
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS