wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skaning lotniczy Nysy
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-08-20| Geodezja, Ludzie

Geodeta ofiarą Państwa Islamskiego

W zeszłym tygodniu terroryści z Państwa Islamskiego dokonali egzekucji na Chorwacie Tomislavie Salopku – 30-latku, który pracował w Egipcie jako geodeta.


Geodeta ofiarą Państwa Islamskiego <br />
fot. Wikipedia/TUBS
fot. Wikipedia/TUBS

Salopek pracował dla francuskiej firmy CGG Ardiseis przy projektach związanych z wydobyciem ropy naftowej i gazu. Terroryści porwali go 22 lipca, gdy jechał autostradą na zachód od Kairu. Następnie na początku sierpnia wyemitowali nagranie, w którym przyznali się do porwania i zażądali od egipskich władz uwolnienia wybranych kobiet, które uwięziono po demonstracjach, jakie przetoczyły się przez Egipt w 2013 r.

Salopek jest pierwszym obcokrajowcem zabitym przez Państwo Islamskie w Egipcie, odkąd organizacja ta w zeszłym roku zaczęła być aktywna w tym kraju. Chorwat był żonaty i miał dwójkę dzieci.

Źródło: Daily News, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
no cóż szkoda chłopa, ale pewnie miał dobre ubezpieczenie i zarabiał kilkadziesiąt razy więcej niż nasze krajowe geodziady... A kalifat to przecież faworyci naszych sojuszników zza oceanu.

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt