wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Kolorowe wideo z orbity
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-08-20| Geodezja, Ludzie

Geodeta ofiarą Państwa Islamskiego

W zeszłym tygodniu terroryści z Państwa Islamskiego dokonali egzekucji na Chorwacie Tomislavie Salopku – 30-latku, który pracował w Egipcie jako geodeta.


Geodeta ofiarą Państwa Islamskiego <br />
fot. Wikipedia/TUBS
fot. Wikipedia/TUBS

Salopek pracował dla francuskiej firmy CGG Ardiseis przy projektach związanych z wydobyciem ropy naftowej i gazu. Terroryści porwali go 22 lipca, gdy jechał autostradą na zachód od Kairu. Następnie na początku sierpnia wyemitowali nagranie, w którym przyznali się do porwania i zażądali od egipskich władz uwolnienia wybranych kobiet, które uwięziono po demonstracjach, jakie przetoczyły się przez Egipt w 2013 r.

Salopek jest pierwszym obcokrajowcem zabitym przez Państwo Islamskie w Egipcie, odkąd organizacja ta w zeszłym roku zaczęła być aktywna w tym kraju. Chorwat był żonaty i miał dwójkę dzieci.

Źródło: Daily News, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
no cóż szkoda chłopa, ale pewnie miał dobre ubezpieczenie i zarabiał kilkadziesiąt razy więcej niż nasze krajowe geodziady... A kalifat to przecież faworyci naszych sojuszników zza oceanu.

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt