Przedmiotem zamówienia jest bieżące prowadzenie założonego w 2009 r. systemu monitoringu stabilności Skarpy Warszawskiej na trzech wybranych odcinkach, a także prowadzenie jej monitoringu w granicach administracyjnych m.st. Warszawy z częstotliwością raz na rok (wrzesień-październik) w latach 2015-17 m.in. poprzez:
• wykonanie dokumentacji fotograficznej,
• rejestrację występowania wszelkiego typu zjawisk mogących świadczyć o aktywności mas gruntowych,
• sporządzanie i aktualizację kart rejestracyjnych terenów zagrożonych ruchami masowymi ziemi i kart rejestracyjnych osuwisk,
• aktualizację granic Skarpy Warszawskiej, terenów zagrożonych ruchami masowymi ziemi i terenów, na których ruchy te występują,
• aktualizację danych graficznych w formie map terenów, na których występują ruchy masowe ziemi oraz terenów zagrożonych możliwością wystąpienia ruchów masowych ziemi, sporządzonych w formie analogowej i w systemie informacji przestrzennej (GIS) na podkładzie topograficznym w skali 1:5000 i 1:10 000.
Jak czytamy w SIWZ, monitoring powierzchniowy należy wykonywać metodami geodezji klasycznej, wykonując pomiary na istniejącej sieci punktów pomiarowych, zastabilizowanych na trzech odcinkach Skarpy.
Pomiar przemieszczeń pionowych, w zintegrowanej sieci punktów geodezyjnych, składającej się z reperów ziemnych, głowic inklinometrów i reperów ściennych osadzonych na obiektach stałych, należy wykonywać metodą niwelacji precyzyjnej. Pomiar przemieszczeń poziomych będzie dotyczyć reperów ziemnych i głowic inklinometrów, tworzących charakterystyczne przekroje pomiarowe przez Skarpę. W pomiarach należy zastosować metodę kątowo-liniową (poligonizacja precyzyjna).
Terminy zakończenia poszczególnych etapów prac zamawiający wyznaczył na: etap 1 – do 15 listopada 2015 r., etap 2 – do 15 listopada 2016 r., etap 3 – do 15 listopada 2017 r.
Oferty będą oceniane wg dwóch kryteriów: cena (95%) i liczba dodatkowych punktów obserwacyjnych – reperów, inklinometrów (5%). Wadium nie jest wymagane