wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-07-08| Ludzie

Stolica zamawia monitoring Skarpy Warszawskiej

Do 13 lipca można składać oferty w przetargu na prowadzenie monitoringu Skarpy Warszawskiej w granicach administracyjnych m.st. Warszawy ze szczególnym uwzględnieniem przemieszczeń górotworu, budynków i budowli na obszarze trzech jej fragmentów w trzech cyklach pomiarowych w latach 2015-17.


Stolica zamawia monitoring Skarpy Warszawskiej <br />
fot. Fragment szkicu siatek punktów pomiarowych dla niwelacji
fot. Fragment szkicu siatek punktów pomiarowych dla niwelacji

Przedmiotem zamówienia jest bieżące prowadzenie założonego w 2009 r. systemu monitoringu stabilności Skarpy Warszawskiej na trzech wybranych odcinkach, a także prowadzenie jej monitoringu w granicach administracyjnych m.st. Warszawy z częstotliwością raz na rok (wrzesień-październik) w latach 2015-17 m.in. poprzez:
• wykonanie dokumentacji fotograficznej,
• rejestrację występowania wszelkiego typu zjawisk mogących świadczyć o aktywności mas gruntowych,
• sporządzanie i aktualizację kart rejestracyjnych terenów zagrożonych ruchami masowymi ziemi i kart rejestracyjnych osuwisk,
• aktualizację granic Skarpy Warszawskiej, terenów zagrożonych ruchami masowymi ziemi i terenów, na których ruchy te występują,
• aktualizację danych graficznych w formie map terenów, na których występują ruchy masowe ziemi oraz terenów zagrożonych możliwością wystąpienia ruchów masowych ziemi, sporządzonych w formie analogowej i w systemie informacji przestrzennej (GIS) na podkładzie topograficznym w skali 1:5000 i 1:10 000.

Jak czytamy w SIWZ, monitoring powierzchniowy należy wykonywać metodami geodezji klasycznej, wykonując pomiary na istniejącej sieci punktów pomiarowych, zastabilizowanych na trzech odcinkach Skarpy.
Pomiar przemieszczeń pionowych, w zintegrowanej sieci punktów geodezyjnych, składającej się z reperów ziemnych, głowic inklinometrów i reperów ściennych osadzonych na obiektach stałych, należy wykonywać metodą niwelacji precyzyjnej. Pomiar przemieszczeń poziomych będzie dotyczyć reperów ziemnych i głowic inklinometrów, tworzących charakterystyczne przekroje pomiarowe przez Skarpę. W pomiarach należy zastosować metodę kątowo-liniową (poligonizacja precyzyjna).

Terminy zakończenia poszczególnych etapów prac zamawiający wyznaczył na: etap 1 – do 15 listopada 2015 r., etap 2 – do 15 listopada 2016 r., etap 3 – do 15 listopada 2017 r.

Oferty będą oceniane wg dwóch kryteriów: cena (95%) i liczba dodatkowych punktów obserwacyjnych – reperów, inklinometrów (5%). Wadium nie jest wymagane

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS