wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-06-30| GIS, Mapy, Teledetekcja

Microsoft pozbywa się części biznesu kartograficznego

Firma Uber wykupiła od Microsoftu część technologii do gromadzenia danych przestrzennych.


Microsoft pozbywa się części biznesu kartograficznego

Na razie obie firmy nie podają szczegółów porozumienia, w tym wartości transakcji. Wiadomo, jedynie że Uber – dostawca popularnej aplikacji pozwalającej kojarzyć pasażerów z kierowcami – przejmuje od Microsoftu technologie do gromadzenia danych przestrzennych (zdjęć lotniczych, zdjęć panoramicznych ulic, modeli 3D), a także pracujący na nich zespół 100 pracowników.

Transakcja nie oznacza jednak, że Microsoft rezygnuje z własnego serwisu mapowego Bing Maps. Korporacja zapewnia, że dalej będzie on rozwijany, choć ma być zasilany już nie własnymi danymi, ale kupowanymi od zewnętrznych dostawców. Dodajmy, że w przypadku danych o sieci drogowej dzieje się tak już od pewnego czasu – pochodzą one bowiem od Nokii.

Decyzję o sprzedaży części mapowego biznesu Microsoft uzasadnia chęcią skupienia się na głównych elementach swojej strategii biznesowej. Uber nie zdradza z kolei, jak chce wykorzystać nabyte aktywa. Informuje jedynie, że rozwiązania mapowe są kluczowe dla oferowanych przez tę firmę usług i pozwolą zapewnić najlepsze możliwie wrażenia dla użytkowników jej aplikacji – zarówno kierowców, jak i pasażerów.

Nie wykluczone, że wkrótce dowiemy się o kolejnej kartograficznej inwestycji Ubera. Według doniesień medialnych firma przymierza się do wykupienia biznesu kartograficznego Nokii, czyli Here.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS