wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Geospatial Revolution, odc. 4
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-06-30| GIS, Mapy, Teledetekcja

Microsoft pozbywa się części biznesu kartograficznego

Firma Uber wykupiła od Microsoftu część technologii do gromadzenia danych przestrzennych.


Microsoft pozbywa się części biznesu kartograficznego

Na razie obie firmy nie podają szczegółów porozumienia, w tym wartości transakcji. Wiadomo, jedynie że Uber – dostawca popularnej aplikacji pozwalającej kojarzyć pasażerów z kierowcami – przejmuje od Microsoftu technologie do gromadzenia danych przestrzennych (zdjęć lotniczych, zdjęć panoramicznych ulic, modeli 3D), a także pracujący na nich zespół 100 pracowników.

Transakcja nie oznacza jednak, że Microsoft rezygnuje z własnego serwisu mapowego Bing Maps. Korporacja zapewnia, że dalej będzie on rozwijany, choć ma być zasilany już nie własnymi danymi, ale kupowanymi od zewnętrznych dostawców. Dodajmy, że w przypadku danych o sieci drogowej dzieje się tak już od pewnego czasu – pochodzą one bowiem od Nokii.

Decyzję o sprzedaży części mapowego biznesu Microsoft uzasadnia chęcią skupienia się na głównych elementach swojej strategii biznesowej. Uber nie zdradza z kolei, jak chce wykorzystać nabyte aktywa. Informuje jedynie, że rozwiązania mapowe są kluczowe dla oferowanych przez tę firmę usług i pozwolą zapewnić najlepsze możliwie wrażenia dla użytkowników jej aplikacji – zarówno kierowców, jak i pasażerów.

Nie wykluczone, że wkrótce dowiemy się o kolejnej kartograficznej inwestycji Ubera. Według doniesień medialnych firma przymierza się do wykupienia biznesu kartograficznego Nokii, czyli Here.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt