wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-03-30| Geodezja, GIS, Firma, Instytucje

Geoportale Geobidu na mapie

Śląska firma Geobid opublikowała mapę, na której można zobaczyć, w których powiatach działają jej serwisy mapowe.


Geoportale Geobidu na mapie

Z opracowania wynika, że firma wdrożyła geoportale już w 80 powiatach lub miastach na prawach powiatu. Po kliknięciu w daną jednostkę samorządową, mapa linkuje do lokalnego serwisu mapowego.

JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
najbardziej pogięty wms - totalna porażka jaja sobie robią na pierwszego kwietnia z 3D, a tymczasem udostępnione WMSy nie maja wiele wspólnego z użytecznością. Podłączam sobie i przy pewnej skali wszystko znika! Zostają numery działek. Kto to wymyslił? Ktoś ograniczony? jakoś WMSY z programów pozostałych z turboewida, z geoinfo, z geosystemu, z ergo i z gispartnera.
 5 
odpowiedz zgłoś
Chociaż, obecnie pracuję w innym oprogramowaniu, mam duży szacunek do EwMApy, gdyż za nie duże środki pozwoliła w latach 90-tych na zinformatyzowanie w przyzwoity sposób wielu zasobów. Zgadzam się, że nie soft, a zawartość świadczy o zasobie. Trzymam kciuki za kolegów z Geobidu.
 4 
odpowiedz zgłoś
do ~desperat Kolego nie ważne czy dane będą prezentowane za pomocą jak to nazwałeś "pogiętego oprogramowania" firmy geobid, esri, geomatyki, czy np darmowego qgisa. Ważne jaka jest jakość prezentowanych danych. Ale jak wynika z twojej wypowiedzi, dla ciebie ważne żeby było kolorowo i to już będzie git. Co do darmozjadów korzystających z softu geobid to akurat racjonalność kosztów jest bardzo ważna. Ale pewnie ty wolisz kupić oprogramowanie za 30k na stanowisko, silnik baz danych za 50k a do bazy włożyć 20 pikiet z GPS i będziesz się spuszczał że masz wypasiony soft kupiony pewnie za środki z UE, gdzie wykorzystasz 5% jego możliwości i to tylko tych które pokażą ci przy wdrożeniu. Usiądź spokojnie przed twoim wypasionym PCetem - włącz jakiegoś BENCHMARKa i zrób sobie dobrze patrząc na wyniki
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
Geobid? Czy to nie są producenci najbardziej pogiętego oprogramowania zwanego Ewmapa? ośrodki, które nie odeszły od tego badziewia to jakieś ostatnie dno - pozostali przy takim kalaku, bo nie chciało im się uczyć czegoś nowego, darmozjady jedne!
 8 
 5 
odpowiedz zgłoś
rychło w czas Geobid jak zwykle
 5 
 6 
odpowiedz zgłoś
wdrożenia iGeoMAP http://www.igeomap.pl/index.php?fre=2
odpowiedz zgłoś
realizacje geopolis http://www.geopolis.pl/realizacje.html
odpowiedz zgłoś
mapa wdrożeń GK http://geomatyka-krakow.pl/portal/index.php/info/g eoportal-ewid-2007
odpowiedz zgłoś
fajna sprawa, popieram inicjatywę!
odpowiedz zgłoś
Proponuję, żeby Geoforum również publikowało na mapach odnośniki do geoportali z rozróżnieniem ich producentów
 2 
odpowiedz zgłoś
10 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS