wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2015-03-13| GNSS, Teledetekcja, Instytucje

POLSA chce współpracować z Francją

Przy okazji wczorajszego (12 marca) spotkania premierów Polski i Francji w Warszawie podpisano wstępne porozumienie o współpracy agencji kosmicznych z obu tych krajów – POLSA i CNES.


POLSA chce współpracować z Francją <br />
Fot. M. Śmiarowski/KPRM
Fot. M. Śmiarowski/KPRM

Podpisy pod memorandum złożyli szefowie agencji – Marek Banaszkiewicz oraz Jean-Yves Le Gall. Jak można przeczytać w komunikacie CNES, dokument ma być podstawą do tworzenia formalnych powiązań między tymi instytucjami oraz realizacji wspólnych projektów kosmicznych wpisujących się w programy Unii Europejskiej oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Po podpisaniu porozumienia Jean-Yves Le Gall przypomniał, że oba kraje już od lat z powodzeniem współpracują na polu technologii kosmicznych. Jednym z najnowszych przykładów jest misja TARANIS (Tool for the Analysis of RAdiation from lightNIng and Sprites), której celem będzie badanie zjawisk świetlnych występujących w różnych warstwach atmosfery. Rakieta Vega z satelitą TARANIS ma wystartować jeszcze w tym roku.

Źródło: CNES, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt