wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-04-12| GNSS, Sprzęt, Firma, Przetargi, Instytucje

Oddalenie protestu w przetargu na odbiorniki GPS


Oddalono protest firmy INS Sp. z o.o. złożony w sprawie przetargu na zakup odbiorników GPS dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W uzasadnieniu ARiMR stwierdziła, że nie dochodzi do naruszenia interesu prawnego protestującego, gdyż interes prawny musi odnosić się do uzyskania zamówienia będącego przedmiotem toczącego się postępowania, a więc legitymację do wnoszenia środków ochrony prawnej, posiada podmiot, który nie uzyskał lub może nie uzyskać zamówienia w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy. „Interes prawny tak rozumiany nie może być utożsamiany z interesem protestującego, dążąc do unieważnienia przetargu i licząc na ponowny udział w >nowym< postępowaniu”. Zamawiający zwrócił także uwagę na fakt, że firma INS Sp. z o.o. nie ma problemów ze spełnieniem warunku, który oprotestowała (więcej o proteście w newsie z 30 marca). Dodatkowo firma uczestniczyła wcześniej w przetargach ARiMR i wówczas identycznego wniosku nie kwestionowała.
Zamawiający nie zgadza się także z zarzutami dotyczącymi naruszenia uczciwej konkurencji poprzez postawienie warunku w SIWZ, który według protestującego ogranicza dostęp do ubiegania się o zamówienie znacznemu gronu wykonawców. Według zamawiającego uzyskanie statusu dystrybutora lub autoryzowanego przedstawiciela nie jest procesem długotrwałym dla podmiotów zajmujących się dystrybucją odbiorników GPS dla potrzeb systemów informacji geograficznej.
Pełne uzasadnienie oddalenia protestu znaleźć można na stronie internetowej ARiMR.

Źródło: ARiMR


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS