Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-04-07| Teledetekcja, Firma, Instytucje

Chorwackie Geofoto zrobi zdjęcia dla NATO


Chorwacka firma Geofoto d.o.o. oraz węgierski wojskowy instytut kartograficzny podpisały umowę o współpracy przy dostawie cyfrowych zdjęć lotniczych dla NATO.

Projekt zakłada wykonanie cyfrowych zdjęć na obszarze trzech krajów europejskich oraz zbudowanie, utrzymanie i zarządzenie stworzoną na ich podstawie bazą danych (zgodnie ze standardami natowskimi). W realizacji zadania zaangażowane są liczne firmy geodezyjne i państwowe agencje kartograficzne. Kierownictwo nad całością prac objęły ministerstwa obrony narodowej Włoch i Węgier, a współpracuje z nimi m.in. chorwackie ministerstwo obrony narodowej.

Firma Geofoto istnieje od 1993 r., specjalizuje się w opracowaniach fotogrametrycznych, kartograficznych, katastralnych i GIS. Należy do niej spółka Geofoto-International, wykonująca zdjęcia lotnicze, opracowania z zakresu kartografii cyfrowej i zajmująca się budową systemów geoinformacyjnych. Jednym z najnowszych kontraktów Geofoto (wspólnie z duńską BlomInfo) jest zamówienie norweskiej narodowej agencji kartograficznej (Statens Kartverk) na wykonanie ortofotomapy Mołdowy. Geofoto działa na terenie Europy, Afryki i Azji; siedziba firmy znajduje się w Zagrzebiu.

Źródło: Geofoto


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS