wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
blog
|2015-01-20| GNSS, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Edukacja, Software, Imprezy

GeoGorce 2015: rusza nabór

Właśnie rusza nabór uczestników do nowej edycji Letniej Szkoły Geoinformacji pod nazwą „GeoGorce 2015” (28 sierpnia – 5 września br.). Potrwa tylko do 28 lutego do godz. 20.00.


GeoGorce 2015: rusza nabór <br />
Fot. GeoGorce 2013
Fot. GeoGorce 2013
Szkoła organizowana jest przez Laboratorium Geomatyki (Instytut Zarządzania Zasobami Leśnymi, Wydział Leśny, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie) przy wsparciu firmy Esri Polska oraz Fundacji im. Anny Pasek. Organizatorzy bazują na doświadczeniach zdobytych przy realizacji wcześniejszych interdyscyplinarnych obozów naukowych: „Prage-Lato 2010” (Piemont, Włochy), „GeoGorce 2012” oraz „GeoGorce 2013” (Gorce, Polska).

Misją tegorocznej Letniej Szkoły Geoinformacji będzie zaprezentowanie metodyki realizacji interdyscyplinarnych projektów środowiskowych związanych z obszarem górskim przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii geoinformacyjnych, tj.: GIS (WebGIS), teledetekcji satelitarnej, lotniczego i naziemnego skanowania laserowego (LiDAR), pomiarów GNSS, fotogrametrii cyfrowej i przestrzennych baz danych.

W ramach LSG GG2015 przeprowadzone zostaną certyfikowane warsztaty z oprogramowania: Esri (wybór konkretnych aplikacji odbędzie się na podstawie zgłoszeń zapotrzebowania przez uczestników), ENVI (Exelis), LP360 (QCoherent), ENVI LiDAR (Exelis), LASTools (rapidlasso), FUSION (USDA Forest Service), TerraScan (Terrasolid) i in.

Wykłady poprowadzą pracownicy naukowi z wiodących polskich uczelni oraz instytutów badawczych, trenerzy z firm dostarczających sprzęt pomiarowy i oprogramowanie geoinformacyjne, a także instruktorzy z Fundacji im. Anny Pasek wraz z ratownikami górskimi (GOPR) i pracownikami Gorczańskiego Parku Narodowego.

Do udziału w obozie naukowym organizatorzy zapraszają aktywnych członków studenckich kół naukowych. Przewidują udział około 10-12 zespołów (GeoTeamów) złożonych z 2-4 osób. Zespoły mogą być interdyscyplinarne. GeoTeamy zostaną wyłonione w drodze konkursu, na podstawie oceny merytorycznej przesłanego opisu projektu badawczego.

Na miejsce szkoły, podobnie jak w poprzedniej edycji, wybrano gospodarstwo agroturystyczne na Przełęczy Knurowskiej. Przewidywany całkowity koszt uczestnictwa wraz z materiałami dydaktycznymi, noclegiem i wyżywieniem wynosi 540 zł od osoby.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Więcej informacji

Piotr Wężyk (Laboratorium Geomatyki, WL UR w Krakowie)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plwiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl
facebook twitter Instagram RSS