wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-03-30| GIS, Mapy, Edukacja, Software, Ludzie, Instytucje

IGiK: Seminarium o modelowaniu informacji geograficznej


W Instytucie Geodezji i Kartografii w Warszawie 30 marca br. odbyło się V Ogólnopolskie Seminarium nt. „Modelowanie informacji geograficznej według norm europejskich i potrzeb infrastruktur informacji geograficznej.”

Tematyka prezentowana na spotkaniu była wyjątkowo aktualna z uwagi na uchwalenie przez Parlament Europejski (12 lutego br.) Dyrektywy INSPIRE, ustanawiającej europejską infrastrukturę danych przestrzennych. W najbliższym czasie kraje Unii Europejskiej, w tym także i Polska, będą musiały dostosować się do dyrektywy zarówno od strony legislacyjnej, jak i technologicznej. W naszym kraju trzeba będzie położyć szczególnie duży nacisk na zagadnienia związane z normalizacją w zakresie informacji przestrzennej. Jednym z jej elementów jest modelowanie danych przestrzennych. Na seminarium poruszano zarówno aspekty szczegółowe tej tematyki (definiowanie obiektów geometrycznych – dr Elżbieta Bielecka, stosowanie języka GML – dr Dariusz Gotlib, topologia – dr Elżbieta Lewandowicz), jak i bardziej ogólne (zagadnienia prawne – Agnieszka Iżykowska, impas informatyzacyjny w geodezji – prof. Karol Szeliga).
Organizatorami seminarium były Instytut Geodezji i Kartografii oraz Komitet Geodezji Polskiej Akademii Nauk.

Jerzy Przywara


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS