wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-11-27| Mapy, Przetargi, Instytucje

GUGiK zleca poszukiwanie nazw fizjograficznych

Pozyskanie nazw obiektów fizjograficznych z terenu czterech województw jest przedmiotem zamówienia ogłoszonego właśnie przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.


GUGiK zleca poszukiwanie nazw fizjograficznych <br />
fot. Geoportal.gov.pl
fot. Geoportal.gov.pl

Prace obejmą województwa: lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie i małopolskie. Pozyskanie nazw należy wykonać na podstawie wywiadu terenowego dla obiektów odpowiadających szczegółowości mapy topograficznej w skali 1:10 000. Podstawą opracowania ma być wydany przez GUGiK „Przewodnik toponimiczny” (części I oraz II).

Urząd gotowy jest wyłożyć na zamówienie 108 tys. zł. Kryteriami wyboru oferty będzie cena (60% punktacji) oraz doświadczenie wykonawcy (40%). Propozycje można składać do 1 grudnia.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Pawelolu ale GML to nie format - to język! Owszem, model pojęciowy jest istotny, ale realizacja tego modelu w postaci obiektowego GML'a czy SHP ma zasadnicze znaczenie. Pomyłki są rzeczą ludzką, które wychodzą w trakcie implementacji. Zresztą schematy aplikacyjne nie są przedmiotem regulacji prawnych - przynajmniej w Europie. Nadgorliwość naszych prominentów skutkuje teraz negatywną opinią środowiska nt. modeli pojęciowych.
odpowiedz zgłoś
@Ernest Niewiadomski format nie ma znaczenia, czy gml, czy shp to bez różnicy, znaczenie ma model pojęciowy i schemat aplikacyjny, w których są omyłki
odpowiedz zgłoś
Ciekawe Skąd wiadiadomo, że jest do pozyskania 1016 szt. obiektów? Fajnie że dane mają być dostarczone w excelu. Może niedługo te wszystkie EGIBY, BDOTY, TBD, PRG, ZSINY będą w SHP! Poco wykonawców męczyc GMLami z którymi są same problemy.
odpowiedz zgłoś
możliwe że największe szanse ma konsorcjum, które robi cześć 3 i 4 przetargu na opracowanie 1283 cyfrowych arkuszy map topograficznych, ew. ktoś zaprzyjaźniony;)
odpowiedz zgłoś
GUGiK dofinansowuje, ale zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych, więc zgodnie z prawem. Ciekawe kto będzie beneficjentem?
 1 
odpowiedz zgłoś
hm zlozenie ofert 01.12.2014, zrobienie roboty 15.12.2014 r, ok. 10 dni pracy 100k pln w kieszeni. Nic tylko brac!
 2 
odpowiedz zgłoś
downloader zostało nam troszkę kasy i nie ma na co wydać więc wiesz...
 1 
odpowiedz zgłoś
hmm, na stronie CODGiK http://tnij.org/im098fa jest do pobrania paczka PRNG ? nazwy obiektów fizjograficznych aktualna jak podaje strona na 15-10-2014. Czy tak dużo nowych obiektów się pojawiło przez ostatni miesiąc że trzeba na to 100k zł wydawać?
 1 
odpowiedz zgłoś
A co z uczelniami? Przecież mamy wydziały geografii, kartografii, geodezji, GIS, inne na wielu krajowych uczelniach, gdzie powstają prace zawierające takie właśnie analizy. Czyż nie byłoby rozsądniejsze zlecić lub poprosić uczelnie o pomoc w tym zakresie?
 1 
odpowiedz zgłoś
Ciekawe pod kogo ustawione..? Na pierwszy rzut oka widać, że oferta ustawiona pod konkretną firmę :-)
 1 
odpowiedz zgłoś
10 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS