wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-10-27| GIS, Imprezy

Co nas czeka podczas GIS Day w stolicy?

Hasło tegorocznych obchodów GIS Day w Warszawie to „GIS – wymiary współczesności”. Jest ono nawiązaniem do coraz silniej zaznaczającej się obecności systemów informacji przestrzennej w życiu codziennym. Kolejna edycja konferencji odbędzie się 21 listopada br. w gmachu Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.


Co nas czeka podczas GIS Day w stolicy?
W tym roku GIS Day 2014 – „GIS w Stolicy” połączony będzie z obchodami 50-lecia nauczania teledetekcji na Uniwersytecie Warszawskim. W ramach konferencji odbędą się 4 sesje tematyczne. Pierwsza z nich nawiązywać będzie do wspomnianego wydarzenia, natomiast trzy kolejne będą prezentować GIS z perspektyw „nad, pod i na” powierzchni Ziemi. Dodatkowo, przeprowadzane zostaną konkursy z wiedzy o systemach informacji geograficznej, pokazy, targi wystawiennicze firm i instytucji zajmujących się systemami informacji przestrzennej oraz warsztaty z oprogramowania. Organizatorzy przygotowują również specjalny program dla młodzieży licealnej oraz uczniów szkół podstawowych. Ponadto, konferencja poprzedzona będzie grą miejską. Zamiarem organizatorów jest, jak co roku, zaprezentowanie uczestnikom nowinek z dziedziny GIS oraz popularyzowanie jej wśród społeczeństwa. Konferencja ma charakter otwarty, przez co cieszy się dużym zainteresowaniem, które w zeszłym roku przełożyło się na liczbę gości przekraczającą 800 osób.

Tradycyjnie już, do organizatorów wydarzenia należą: Koło Naukowe Geoinformatyki i Teledetekcji Uniwersytetu Warszawskiego, Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej „GEOIDA”, Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Politechniki Warszawskiej, Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej oraz Studenckie Koło Naukowe GIS-owcy ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W tym roku dołączyli także: Studenckie Koło Naukowe GeoPixel z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Szkoła Główna Służby Pożarniczej oraz Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk.

Konferencja objęta została m.in. honorowymi patronatami rektorów: Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Wojskowej Akademii Technicznej, oraz dyrektora Centrum Badań Kosmicznych.

Więcej informacji

Komitet Organizacyjny GIS Day 2014 ? ?GIS w Stolicy?


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
A strona www wciąż pusta
odpowiedz zgłoświadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS