wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-10-24| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Firma

Specjaliści z TPI zeskanowali Stadion Narodowy

W ramach prezentacji firmy TPI (dystrybutora rozwiązań Faro w Polsce) na zbliżającym się Forum Autodesk 2014 zeskanowany został Stadion Narodowy.


Specjaliści z TPI zeskanowali Stadion Narodowy

Pomiary wykonano przy wykorzystaniu najnowszego skanera 3D Faro X330. Skanowanie Stadionu Narodowego trwało zaledwie 15 minut, podczas których zostało zebranych 100 000 000 punktów i zrobione 168 kolorowych zdjęć.

Efekt pracy będzie można obejrzeć 4 listopada podczas Forum Autodesk 2014 na Stadionie Narodowym, wraz z najnowszymi technologiami Faro, które zaprezentuje TPI.
Źródło: TPI Sp. z o.o.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
a zgadzam się z"geodetą". Trochę to "jedno stanowisko" jest bezproduktywne jeśli mamy rysunki CADowskie. Nie ma paru istotnych rzeczy jak dla mnie. Dla osoby pracującej przy skaningu. np redundancji czy samo zastosowanie jednego stanowisko ze zjawiskiem cieni nie jest przydatne. Tak samo bardzo okrojony zasób danych np do BIM.

fajne zastosowanie A wystarczyłoby poprosić o projekt budowlany zapisany w CAD. Informacja z pewnością wiarygodna, precyzyjna i z pierwszej ręki. Wiadomo, że na dowolnym odcinku prostej mieści się nieskończona liczba punktów, więc te 100 mln na nikim nie robią wrażenia (bo w 99% są zbędne).

2 komentarze

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt