wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-10-24| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Firma

Specjaliści z TPI zeskanowali Stadion Narodowy

W ramach prezentacji firmy TPI (dystrybutora rozwiązań Faro w Polsce) na zbliżającym się Forum Autodesk 2014 zeskanowany został Stadion Narodowy.


Specjaliści z TPI zeskanowali Stadion Narodowy

Pomiary wykonano przy wykorzystaniu najnowszego skanera 3D Faro X330. Skanowanie Stadionu Narodowego trwało zaledwie 15 minut, podczas których zostało zebranych 100 000 000 punktów i zrobione 168 kolorowych zdjęć.

Efekt pracy będzie można obejrzeć 4 listopada podczas Forum Autodesk 2014 na Stadionie Narodowym, wraz z najnowszymi technologiami Faro, które zaprezentuje TPI.
Źródło: TPI Sp. z o.o.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
a zgadzam się z"geodetą". Trochę to "jedno stanowisko" jest bezproduktywne jeśli mamy rysunki CADowskie. Nie ma paru istotnych rzeczy jak dla mnie. Dla osoby pracującej przy skaningu. np redundancji czy samo zastosowanie jednego stanowisko ze zjawiskiem cieni nie jest przydatne. Tak samo bardzo okrojony zasób danych np do BIM.
 1 
odpowiedz zgłoś
fajne zastosowanie A wystarczyłoby poprosić o projekt budowlany zapisany w CAD. Informacja z pewnością wiarygodna, precyzyjna i z pierwszej ręki. Wiadomo, że na dowolnym odcinku prostej mieści się nieskończona liczba punktów, więc te 100 mln na nikim nie robią wrażenia (bo w 99% są zbędne).
 6 
 3 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS