wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
KNG Dahlta w Tatrach
blog
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-09-20| GNSS, GIS, Mapy, Firma, Software

Milion euro na innowacyjną nawigację w stolicy

Spośród 155 europejskich miast startujących w konkursie „Mayors Challenge” Warszawa zajęła 2. miejsce, zdobywając 4 mln zł na rozwój projektu Virtualna Warszawa.


Milion euro na innowacyjną nawigację w stolicy

Jak zachwala pomysł współuczestnik projektu, firma Infinity, Virtualna Warszawa to pierwsze tego typu rozwiązanie nawigacyjne na świecie. Przeznaczone jest dla mieszkańców Warszawy, w tym osób z dysfunkcją wzroku, i ma być wdrażane w instytucjach publicznych, środkach komunikacji miejskiej, a także w przestrzeni turystyczno-kulturalnej. Już niebawem tzw. beacony (niewielkie nadajniki korzystające z technologii Bluetooth) pozwolą trafić do konkretnego gabinetu czy okienka w urzędzie, pobrać numerek do kolejki, uzyskać informację o rzeczywistym położeniu danego autobusu/tramwaju, rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej czy otrzymać dostęp do pełnej informacji o każdym zabytku lub wydarzeniu kulturalnym w mieście.

Ifinity odpowiadało za opracowanie założeń dla projektu oraz realizację pilotażowego wdrożenia w Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych. Obecnie firma realizuje testowe wdrożenie beaconów w komunikacji miejskiej.

– Virtualna Warszawa stanowi technologiczny przełom w dostępie do usług miejskich dla mieszkańców Warszawy, w tym dla osób niepełnosprawnych – tłumaczy Adam Jesionkiewcz, szef zarządu Ifinity. Zastosowana technologia mikrolokalizacji Ifinity pozwala na dużo łatwiejsze załatwianie naszych spraw w urzędach: udostępnia nawigację po urzędowych korytarzach, wyznacza trasę w zależności od sprawy oraz pozwala na zdalną rezerwację miejsca w kolejce. System udostępnia również informacje urzędowe w zależności od miejsca, w jakim jesteśmy, i jest w pełni przystosowany dla potrzeb osób niewidomych.

– Cieszę się, że doceniono pomysłowość i innowacyjność naszego systemu ułatwiającego poruszanie się osobom z dysfunkcją wzroku. Mam nadzieję, że Virtualna Warszawa stanie się w przyszłości przewodnikiem po stolicy dla wszystkich mieszkańców i turystów, a nasze rozwiązanie zostanie wdrożone także w innych miastach – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Źródło: Infinity, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl

reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt