wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-09-19| GIS, Edukacja, Software, Ludzie

Polski wykładowca wyróżniony przez Bentleya

Firma Bentley Systems, producent m.in. oprogramowania MicroStation, nagrodziła dr. inż. Artura Krawczyka z AGH w Krakowie tytułem „Nauczyciela roku 2014” („Educator of the Year”).


Polski wykładowca wyróżniony przez Bentleya

Nagroda ta przyznawana jest nauczycielom akademickim mającym znaczący wkład w rozwój zainteresowań studentów z zakresu grafiki komputerowej. Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 30 września na konferencji Bentley Advantage Seminar Poland w Warszawie.

Dr inż. Artur Krawczyk od dziesięciu lat zajmuje się propagowaniem narzędzi informatycznych dostarczanych prze firmę Bentley. Prowadził fakultety dla studentów Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska. Pierwszym z nich były „Wybrane zagadnienia z administrowania i programowania MicroStation”. W jego ramach studenci uczyli się konfiguracji przestrzeni pracy, zmiennych oraz połączeń do bazy danych, ale najważniejsze było programowanie w języku MicroStation Basic. Fakultet cieszył się niesłabnącym powodzeniem od samego początku. Ilość chętnych pozwoliła na zorganizowanie nawet dziesięciu grup laboratoryjnych. Zajęcia były prowadzone w latach 2003-08. W 2005 roku otwarty został nowy fakultet dla specjalności geodezja górnicza – „Podstawy zastosowania MicroStation w geodezji górniczej”. Mimo tak zawężonej tematyki brali w nim udział również studenci innych specjalności. Zajęcia były prowadzone w latach 2005-10. W tym czasie dr Krawczyk prowadził także fakultet z zakresu grafiki komputerowej.

Podczas zajęć wyłoniła się idea powstania Koła Naukowego Grafiki Komputerowej. Pierwotnie miało ono na celu m.in. wypełnienie luki po znikających fakultetach. Z biegiem lat pojawiła się także chęć pogłębiania wiedzy studentów z zakresu programowania, stąd nastąpiła zmiana nazwy na KNGK „Geoinformatyka”. W ciągu sześciu lat działania koła studenci przygotowali 18 prac na konkurs Bentley Student Design Competition. Już pierwszy projekt Jakuba Grygierzca zdobył wyróżnienie. Kolejne lata przyniosły więcej wyróżnień oraz zwycięstwa – Bentley nagrodził cztery projekty wykonane przez: Macieja Włodarczyka w 2008 roku, Dominka Galicę w 2008 roku, Mateusza Ilbę w 2013 roku oraz Marcina Laskowskiego w zespole z Piotrem Sławikiem w bieżącym roku.

Wykonanie tych projektów nie byłoby możliwe bez pomocy merytorycznej oraz technicznej dr. A. Krawczyka. Jego wiedza, znajomość oprogramowania oraz doświadczenie pomaga studentom WGGiIŚ na rozwijanie swoich zainteresowań związanych z szeroko pojętą informatyką. Ilość sukcesów w konkursach na arenie międzynarodowej oraz opinie pracodawców o umiejętnościach studentów i byłych członków KNGK „Geoinformatyka” dowodzą, iż jego działania pozwalają na zdobycie wiedzy praktycznej oraz wspomagają rozwój najzdolniejszej młodzieży Wydziału.

Paulina Lewińska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Najlepszy Prowadzący na WGGiIŚ Moim zdaniem to najlepszy prowadzący na wydziale, swoją pasją i potrafi zarazić każdego. Gratulacje! :)
odpowiedz zgłoś
Gratulacje dla Pana Artura Krawczyka Uwaga dla Pani redaktor - nie wszyscy studiowali na AGH i mogą nie wiedzieć o Wydziale której uczelni mowa.
 3 
 8 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS