Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-09-10| Teledetekcja, Sprzęt

1 MHz w skanerze Leica ALS80

Częstotliwość repetycji lasera na poziomie nawet 1 MHz, a co za tym idzie szybsze zbieranie danych, oferuje ALS80 – najnowszy lotniczy skaner laserowy w ofercie szwajcarskiej firmy Leica Geosystems.


1 MHz w skanerze Leica ALS80

– W poprzednim skanerze ALS70 użytkownicy docenili pionierskie podejście „jeden laser, jeden skaner” – mówi Ron Roth wiceprezes działu lotniczych skanerów w Leica Geosystems. – ALS80 kontynuuje to podejście, a przy okazji oferuje wiele udoskonaleń, takich jak jednolitość rozmieszczenia punktów, lepszy zasięg i minimalny odstęp impulsów lasera czy kompaktowość zestawu. Z możliwości hardware’u tego skanera pozwala w pełni korzystać nowe oprogramowanie Leica CloudPro oraz Leica AHAB LSS Viewer – dodaje Ron Roth.

Urządzenie dostępne jest w trzech wersjach: CM do pomiarów korytarzowych, HP do typowych prac oraz HA do misji na dużym pułapie (nawet do 5 km). Skaner wyróżnia także nowy odbiornik satelitarny NovAtel OEM638 GNSS/IMU śledzący sygnały GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou oraz SBAS. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić o dokładność w żadnym regionie geograficznym – zapewnia Leica. Producent zwraca również uwagę na kompaktowość całego zestawu oraz wagę obniżoną o 13 kg, co ułatwia instalację systemu na dowolnej platformie lotniczej.

Wraz ze skanerem Leica oferuje dwa nowe programy. Leica CloudPro to wielowątkowe oprogramowanie do generowania chmury punktów. W porównaniu do starszych tego typu rozwiązań jest ono nawet sześć razy szybsze – zapewnia Leica. Druga nowość to Leica AHAB LSS Viewer. Jak podpowiada nazwa, rozwiązanie służy do wizualizacji chmur punktów ze skanowania laserowego.

Skaner ALS80 ma wejść do sprzedaży na całym świecie od nowego roku.

Źródło: Leica Geosystems, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS