Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2014-08-19 | GIS, Firma, Prawo, Kataster

Geoportal Geobidu wspomoże komorników

Śląska firma Geobid wzbogaciła swoją ofertę o nowy moduł geoportalu mający usprawnić obsługę komorników przez ośrodki dokumentacji geodezyjnej.


Ilustracja: Geoportal Geobidu wspomoże komorników

W wielu ODGiK-ach jest sporo pracy z odpowiedziami na zapytania komorników. Są to w przeważającej mierze odpowiedzi negatywne. Ale nawet w takim przypadku należy wysłać odpowiednie pismo do komornika. Zadaniem nowego modułu jest eliminacja negatywnych odpowiedzi. Komornik po zalogowaniu na portal może wyszukać osobę fizyczną lub instytucję i od razu otrzymuje odpowiedź, czy dana osoba występuje w jakiejś jednostce rejestrowej (gruntowej, budynkowej lub lokalowej). W przypadku odpowiedzi pozytywnej musi w normalnym trybie wystąpić o wypis. W przypadku negatywnej nie ma już takiej konieczności.

W nowym module analiza dla osób fizycznych następuje na podstawie imienia i nazwiska oraz dodatkowo numeru PESEL, imienia ojca i imienia matki (dane nieobowiązkowe). System uznaje osobę z EGiB za zgodną, jeśli wprowadzone parametry zgadzają się lub dany parametr w EGiB jest pusty (np. pusty PESEL). Dodatkowo system przeszukuje bazę pod kątem wyłącznie numeru PESEL (jeśli został podany w zapytaniu) z pominięciem imienia i nazwiska. Dla instytucji analiza następuje na podstawie nazwy firmy (także fragmentu nazwy) i dodatkowo numerów NIP i REGON (jeśli zostały wprowadzone). Z analizy przeprowadzony jest raport, który komornik może dołączyć do swojej dokumentacji. Dodatkowo w pliku raportu zapisywana jest informacja o fakcie przeprowadzenia analizy przez komornika.

Koszt nowego modułu wraz z instalacją dla posiadaczy geoportalu Geobidu to 1900 zł netto.

Źródło: Geobid


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



zobacz też:

EWMAPA dostosowana do zmian w EGiB

Oprogramowanie EWMAPA śląskiej firmy Geobid przeznaczone do edycji cyfrowych map dostępne jest już w wersji 11.11.

Co nowego w EWMAPIE?

Śląska firma Geobid udostępniła wersję 11.10 oprogramowania EWMAPA do edycji cyfrowych map.

OŚRODEK wkrótce zgodny z nowym cennikiem

Firma GEOBID informuje, że prowadzi intensywne prace związane z dostosowaniem programu OŚRODEK do przepisów...


wiadomości

GEOPRYZMAT
RASZYN

Instrumenty optyczne, GPS i skanery. Wyłączny dystrybutor marek Pentax i Kolida

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że
Księżyc znajduje się 384 tys. km od Ziemi?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Wacław Bobrowski (1889-1959)

Wacław  Bobrowski  (1889-1959)
Urodził się 26 lutego 1889 r. w Żłobinie koło Bobrujska w rodzinie ziemiańskiej jako syn Jerzego i Zuzanny z domu Rudomino. W latach 1901-09 uczęszczał do szkoły realnej w Wilnie. W 1910 r. rozpoczął studia w Konstantynowskim Instytucie Mierniczym w...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1970
Amerykanin Marcian Edward "Ted" Hoff (ur. 1937) z firmy Intel zbudował pierwszy mikroprocesor.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2