wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2014-08-19| GIS, Mapy

Ruszyło kartowanie Borów Tucholskich

Wczoraj (18 sierpnia) w Charzykowach (Bory Tucholskie) rozpoczęła się Letnia Szkoła Sozologii (LSS), której celem jest kartowanie terenowe zmierzające do opracowania cyfrowej mapy sozologicznej Zaborskiego Parku Krajobrazowego.


Ruszyło kartowanie Borów Tucholskich
Organizatorem przedsięwzięcia jest Studenckie Koło Naukowe Geografów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczestnikami obozu sozologicznego są studenci Wydziału Nauk o Ziemi UMK w Toruniu, rekrutujący się głównie z kierunku geoinformacja środowiskowa oraz geografia. Patronat nad LSS objęły firmy z sektora geotechnologii: Leica Geosystems (która dostarczyła terenowe odbiorniki GPS oraz przeprowadzi zajęcia z naziemnego skaningu laserowego), Esri Polska (która przeszkoli na miejscu uczestników obozu z wykonywania analiz geoprzestrzennych) oraz MGGP Aero (która udostępniła aktualną cyfrową ortofotomapę obszaru eksploracji terenowej).

Letnia Szkoła Sozologii potrwa do 30 sierpnia, a na końcowy efekt prac – mapę sozologiczną wykonywaną w skali 1:25 000 – poczekamy do końca bieżącego roku. Warto dodać, że jest to już kolejne opracowanie tematyczne SKNG z Torunia. W latach poprzednich członkowie koła wykonali kartowanie sozologiczne innych parków krajobrazowych, w tym m.in.: Brodnickiego, Górznieńsko-Lidzbarskiego, Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego oraz Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.

Mieczysław Kunz, Grzegorz Górniak i Daria Wiśniewska (Wydział Nauk o Ziemi UMK w Toruniu)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt