Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-06-27| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Edukacja, Software

Wkrótce rusza Akademia Geomatyki Praktycznej

3 lipca rozpoczną się zapisy na szkolenia w Akademii Geomatyki Praktycznej (AGP). Pierwsze ruszą już w drugiej połowie września.


Wkrótce rusza Akademia Geomatyki Praktycznej
Akademia Geomatyki Praktycznej to nowa inicjatywa edukacyjna Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej oraz Instytutu Geodezji i Kartografii. Powstała przy współudziale doświadczonych wykładowców akademickich WGiK PW oraz pracowników naukowych IGiK. Akademia ma na celu prowadzenie działalności na podstawie opracowanej innowacyjnej koncepcji szkoleń i zajęć praktycznych uzupełniających wiedzę akademicką z zakresu szeroko rozumianej geomatyki (geodezja, kartografia, geoinformatyka, fotogrametria, teledetekcja itd.) oraz gospodarki przestrzennej.

Celem AGP jest prowadzenie działalności szkoleniowej mającej na względzie wzmacnianie potencjału i mobilności zawodowej uczestników szkoleń poprzez umożliwienie zdobywania konkretnych umiejętności praktycznych. Oferta będzie skierowana zarówno do młodych absolwentów, jak i doświadczonych pracowników zainteresowanych przekwalifikowaniem zawodowym lub rozszerzeniem swojej dotychczasowej działalności.

Jednym z celów AGP jest również gromadzenie informacji na temat potrzeb w zakresie kształcenia zawodowego i akademickiego oraz wspieranie przedsiębiorczości o charakterze innowacyjnym. Inicjatywa jest otwarta na nowych partnerów i zakłada współpracę z innymi uczelniami, instytucjami, firmami oraz ekspertami. Ze względu na specyfikę programu szkoleniowego oferta AGP będzie miała charakter uzupełniający do standardowych szkoleń oferowanych dotychczas przez różne firmy, a także do studiów podyplomowych i kursów organizowanych przez uczelnie.

Szkolenia adresowane są zarówno do osób z wykształceniem geodezyjno-kartograficznym, jak i do wszystkich chcących posiąść umiejętności z zakresu pozyskiwania informacji o przestrzeni, przetwarzania danych przestrzennych i ich udostępniania (informatyków, geologów, pracowników służb specjalnych, specjalistów zajmujących się: ochroną środowiska, zarządzaniem majątkiem przedsiębiorstw sieciowych, zarządzaniem transportem, budownictwem i in.).

Planowana tematyka szkoleń:
1. Kartografia, GIS, geoinformatyka
2. Fotogrametria, skaning laserowy
3. Klasyczne prace geodezyjne
4. Pomiary GPS (GNSS), systemy nawigacyjne
5. Pomiary specjalistyczne (grawimetryczne, magnetyczne)
6. Infrastruktura Informacji Przestrzennej
7. Gospodarka przestrzenna, prace katastralne
8. Prawo, standardy geodezyjne i kartograficzne

Uczestnicy szkoleń będą mogli korzystać z niezbędnego sprzętu m.in. dzięki współpracy z partnerami zewnętrznymi. Szkolenia będą bazować zarówno na oprogramowaniu open source (np. QGIS), jak i oprogramowaniu komercyjnym dzięki współpracy z dystrybutorami i producentami.

Oferta szkoleń będzie na bieżąco modyfikowana zależnie od zmian na rynku pracy oraz potrzeb zgłaszanych przez uczestników szkoleń oraz partnerów Akademii.

Źródło: AGP


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS