Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-06-18| Geodezja, Edukacja, Imprezy

Uroczystość wręczenia Złotych Dyplomów na PW

Niezależnie od tego, z jakiego powodu znalazłeś się na geodezji masz dwa wyjścia: albo pokochać ten zawód albo zrezygnować z jego uprawiania. Pośrednich rozwiązań nie ma – te słowa do nowo upieczonych absolwentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej skierował jeden ze złotych absolwentów Bogdan Grzechnik.


Uroczystość wręczenia Złotych Dyplomów na PW <br />
Prof. Heronim Olenderek odbiera Złoty Dyplom z rąk dziekan prof. Aliny Maciejewskiej
Prof. Heronim Olenderek odbiera Złoty Dyplom z rąk dziekan prof. Aliny Maciejewskiej
W tym roku gala wręczenia dyplomów studentom kierunków geodezja i kartografia oraz gospodarka przestrzenna (17 czerwca) miała szczególny charakter. Na uroczystość zaproszono bowiem absolwentów, którzy studia na WGiK ukończyli 50 lat temu. Otrzymali oni z rąk dziekan prof. Aliny Maciejewskiej pamiątkowe dyplomy oraz zaproszenie do stałego udziału w życiu akademickim Wydziału.

– W imieniu złotych dyplomantów chciałbym podziękować władzom uczelni, że mimo upływu 50 lat o nas nie zapomina – powiedział Bogdan Grzechnik. – Pani dziekan, dziękujemy, że połączyła pani te dwie uroczystości. Otrzymując dyplomy razem z tegorocznymi absolwentami, czujemy się o pół wieku młodsi.


Złoci absolwenci

Oprócz życzeń wielu kolejnych sukcesów Bogdan Grzechnik udzielił młodym inżynierom pewnych rad dla ambitnych, które bazują na jego 50-letnim doświadczeniu:
• Przez okres pierwszych 10 lat zapomnij o 8-godzinnym dniu pracy. Zakładaj, że będziesz poświęcał na pracę i naukę nie mniej niż 10 godzin.
• Staraj się zdobywać praktykę w różnych zakresach, tzn. w produkcji, administracji czy szacowaniu nieruchomości.
• Swoje doświadczenia przelewaj na papier. Pisz artykuły, referaty, poradniki, a także czytaj literaturę zawodową i nie unikaj dokształcania.
• Na rozwój ogólny i kontakty ze środowiskiem pozwoli ci praca społeczna. Nie jest to stracony czas.
• Nie unikaj trudnych tematów oraz odpowiedzialności i zawsze broń swoich racji jeśli masz pewność, że są słuszne.
• Po następnych 4-5 latach od uzyskania uprawnień, pracując solidnie, możesz liczyć na optymalne zarobki jako pracownik najemny. Wówczas musisz zdecydować, czy to ci wystarczy, czy zakładasz własną firmę. Żeby to zrobić, trzeba mieć m.in.: silne nerwy, znajomość przepisów prawnych, wiedzę ekonomiczną, zdolności negocjacyjne oraz predyspozycje do kierowania ludźmi.

Kierując słowa do tegorocznych, absolwentów prof. Alina Maciejewska podkreśliła, że przekazana na uczelni wiedza stanowi rzetelną podstawę do dalszego rozwoju zawodowego. – Pamiętajcie, że wiedza jest waszym skarbem, a praktyka kluczem do tego skarbu – zaznaczyła pani profesor. – Jako dziekan, profesor wyższej uczelni muszę uświadomić wam, że co najmniej od kilkunastu lat same studia nie wystarczą, aby mieć pewny zawodowy sukces. Studia to element edukacji umożliwiający wyłącznie pozyskanie wiedzy, a zatem już teraz powinniście aktywnie działać, aby zadbać o praktyki i staże, aby wykazać się przed przyszłymi pracodawcami doświadczeniem zawodowym. Wszystkie dodatkowe i wymagające sporego wysiłku zajęcia to dobra inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości i oszczędzi wam po studiach bolesnego przebudzenia – dodała.



Gratulacje studentom obu kierunków złożył także przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Cezary Marzęda. Podkreślił on również, że obecność absolwentów, którzy ukończyli studia 50 lat temu stanowi wielką inspirację dla młodych inżynierów.

Damian Czekaj


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS