Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2014-06-18 | Geodezja, Edukacja, Imprezy

Uroczystość wręczenia Złotych Dyplomów na PW

Niezależnie od tego, z jakiego powodu znalazłeś się na geodezji masz dwa wyjścia: albo pokochać ten zawód albo zrezygnować z jego uprawiania. Pośrednich rozwiązań nie ma – te słowa do nowo upieczonych absolwentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej skierował jeden ze złotych absolwentów Bogdan Grzechnik.


Ilustracja: Uroczystość wręczenia Złotych Dyplomów na PW <br />
Prof. Heronim Olenderek odbiera Złoty Dyplom z rąk dziekan prof. Aliny Maciejewskiej
Prof. Heronim Olenderek odbiera Złoty Dyplom z rąk dziekan prof. Aliny Maciejewskiej
W tym roku gala wręczenia dyplomów studentom kierunków geodezja i kartografia oraz gospodarka przestrzenna (17 czerwca) miała szczególny charakter. Na uroczystość zaproszono bowiem absolwentów, którzy studia na WGiK ukończyli 50 lat temu. Otrzymali oni z rąk dziekan prof. Aliny Maciejewskiej pamiątkowe dyplomy oraz zaproszenie do stałego udziału w życiu akademickim Wydziału.

– W imieniu złotych dyplomantów chciałbym podziękować władzom uczelni, że mimo upływu 50 lat o nas nie zapomina – powiedział Bogdan Grzechnik. – Pani dziekan, dziękujemy, że połączyła pani te dwie uroczystości. Otrzymując dyplomy razem z tegorocznymi absolwentami, czujemy się o pół wieku młodsi.


Złoci absolwenci

Oprócz życzeń wielu kolejnych sukcesów Bogdan Grzechnik udzielił młodym inżynierom pewnych rad dla ambitnych, które bazują na jego 50-letnim doświadczeniu:
• Przez okres pierwszych 10 lat zapomnij o 8-godzinnym dniu pracy. Zakładaj, że będziesz poświęcał na pracę i naukę nie mniej niż 10 godzin.
• Staraj się zdobywać praktykę w różnych zakresach, tzn. w produkcji, administracji czy szacowaniu nieruchomości.
• Swoje doświadczenia przelewaj na papier. Pisz artykuły, referaty, poradniki, a także czytaj literaturę zawodową i nie unikaj dokształcania.
• Na rozwój ogólny i kontakty ze środowiskiem pozwoli ci praca społeczna. Nie jest to stracony czas.
• Nie unikaj trudnych tematów oraz odpowiedzialności i zawsze broń swoich racji jeśli masz pewność, że są słuszne.
• Po następnych 4-5 latach od uzyskania uprawnień, pracując solidnie, możesz liczyć na optymalne zarobki jako pracownik najemny. Wówczas musisz zdecydować, czy to ci wystarczy, czy zakładasz własną firmę. Żeby to zrobić, trzeba mieć m.in.: silne nerwy, znajomość przepisów prawnych, wiedzę ekonomiczną, zdolności negocjacyjne oraz predyspozycje do kierowania ludźmi.

Kierując słowa do tegorocznych, absolwentów prof. Alina Maciejewska podkreśliła, że przekazana na uczelni wiedza stanowi rzetelną podstawę do dalszego rozwoju zawodowego. – Pamiętajcie, że wiedza jest waszym skarbem, a praktyka kluczem do tego skarbu – zaznaczyła pani profesor. – Jako dziekan, profesor wyższej uczelni muszę uświadomić wam, że co najmniej od kilkunastu lat same studia nie wystarczą, aby mieć pewny zawodowy sukces. Studia to element edukacji umożliwiający wyłącznie pozyskanie wiedzy, a zatem już teraz powinniście aktywnie działać, aby zadbać o praktyki i staże, aby wykazać się przed przyszłymi pracodawcami doświadczeniem zawodowym. Wszystkie dodatkowe i wymagające sporego wysiłku zajęcia to dobra inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości i oszczędzi wam po studiach bolesnego przebudzenia – dodała.



Gratulacje studentom obu kierunków złożył także przewodniczący Wydziałowej Rady Samorządu Cezary Marzęda. Podkreślił on również, że obecność absolwentów, którzy ukończyli studia 50 lat temu stanowi wielką inspirację dla młodych inżynierów.

Damian Czekaj


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

NIE JEST LEKKO. Te 2800 geodetów na "bezrobociu" w roku 2013 dobitnie o tym świadczy. Ale to też wielka konkurencja, a czym więcej przyłożeń tym więcej celnych trafień. Dlatego w tym fachu szansę na utrzymanie mają jedynie inteligentni i wykształceni Ludzie. ;)
    5 
 2 
Trafne stwierdzenie Aurora - brawo za trafną uwagę !!!
  
 1 
!!! Zamek na Prezydenta :))))
    2 
 3 
skoro Pan Bogdan Grzechnik udziela tak znakomitych rad na podstawie swojej 50-letniej kariery, może warto przytoczyć nazwy instytucji, w których pracował i które pozwoliły mu na zdobycie tak znaczących doświadczeń. Zapewne pozwoliłoby to dzisiejszym absolwentom lepiej zrozumieć, jak się robi karierę w geodezji.
  
 3 
MOJA RADA Proponuje uciekać z tego zawodu póki się jeszcze da ! Ofert pracy nie ma praktycznie wogóle - a jak są to za psie pieniądze , praca ciężka,szczególnie zimą o ile oczywiście jest. Pomyślcie o sobie i zastanówcie się czy będziecie biegać w gumowcach i bić gwożdzie w wieku 50 lat mając wyższe wykształcenie ! Co do własnej firmy - to powodzenia! Szybko zrozumiecie o czym pisze.Ja osobiście bardzo załuję ze skończyłem GEODEZJĘ - koledzy z moim wieku są kierownikami w dużych korporacjach (gajerek ,auto ) a ja jedynie mam szanse na prace u prywaciarza z odzieżą BHP .
  
 4 
jak już młodzi ludzie posłuchacie Pana Grzechnika to w wieku lat 35 zaczniecie myśleć o własnym mieszkaniu i rodzinie. Powodzenia !!!!!
  
 4 
! Zamek na Głównego Geodetę Kraju!
    3 
 11 



wiadomości

TPI

Centrala Warszawa tel. (22) 632 91 40 warszawa@tpi.com.pl Biuro Gdańsk tel./faks (58) 320 83 23 gdansk@tpi.com.pl Biuro Wrocław tel./faks (71) 325 25 15 wroclaw@tpi.com.pl Biuro Poznań tel./faks (61) 665 81 71 poznan@tpi.com.pl Biuro Kraków...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-02 | WARSZAWA
Wyższy wymiar bezpieczeństwa - GIS w ochronie ludności
Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni do merytorycznych dyskusji, wymiany doświadczeń oraz...
więcej
2025-04-03 | OSTRÓW WIELKOPOLSKI
25 KALISKA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA
Tegoroczna konferencja „25 Kaliska Konferencja Katastralna – od analogu przez...
więcej
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Geoida od GOCE
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
w Roczniku Statystycznym z 1966 r. podano, że powierzchnia Polski (wg obliczeń GUGiK) wynosi 312 520 km kwadr. (wg najnowszych danych ? 312 685 km kwadr.)?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Aleksander Stryjeński (1804-1875)

Aleksander  Stryjeński  (1804-1875)
Inżynier wojskowy i kartograf, współtwórca pierwszej nowoczesnej mapy Szwajcarii. Przyszedł na świat 20 września 1804 r. w Białymstoku w rodzinie szlacheckiej. W czasie studiów w wojskowej Szkole Aplikacyjnej Artylerii i Inżynierów w Warszawie...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1970-1971
Powstaje relacyjny model bazy danych, opracowany przez Edgara Codda, pracownika firmy IBM.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama