Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-05-30| GIS, Mapy, Software

Nawiguj do okienka z aplikacją stołecznego ratusza

W Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych rozpoczęły się testy systemu i aplikacji mobilnej, która jest przeznaczona w szczególności dla osób z dysfunkcjami wzroku, ale także dla wszystkich mieszkańców.


Nawiguj do okienka z aplikacją stołecznego ratusza

System Virtualna Warszawa – bo tak nazwana została aplikacja – umożliwia:
• łatwe odnalezienie interesujących nas punktów w budynku,
•uzyskanie informacji o sprawach, które możemy załatwić w urzędzie,
•wytyczenie trasy do gabinetu, pokoju lub okienka, do którego mamy się zgłosić,
•pobranie numeru do okienka, oraz otrzymanie zwrotnej informacji, że zbliża się nasza kolej, a następnie, że jesteśmy już poproszeni.

Virtualna Warszawa współpracuje z aplikacjami udźwiękawiającymi dostępnymi na smartfony, co stanowi znaczne udogodnienie dla osób z dysfunkcją wzroku. Program można pobrać z AppStore.

Mobilny projekt bazuje na systemie nadajników Bluetooth (tzw. beaconów) umieszczonych w różnych miejscach budynku. Zapisana w nich informacja pozwala oznaczyć np. numery pokoi, tablice informacyjne czy schody. Nadajniki mogą być również rozmieszczone w całym mieście – w pojazdach komunikacji miejskiej, zabytkach, atrakcjach turystycznych czy instytucjach. Wkrótce takie beacony pojawią się również w innych lokalizacjach.

Koncepcja aplikacji mobilnej zintegrowanej z systemem mikrolokalizacji, ułatwiającej poruszanie się zarówno w obrębie budynków, jak i w całym mieście to projekt zgłoszony przez Warszawę do międzynarodowego konkursu „Mayors Challenge”. Jego ostateczne wyniki będą znane jesienią.

Źródło: Urząd m.st. Warszawa, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS