Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-05-15| GNSS, Geodezja

ASG-EUPOS: pomorska podsieć uruchomiona

Centrum Zarządzające ASG-EUPOS informuje, że dziś (15 maja) uruchomiona została podsieć pomorska GPS + GLONASS umożliwiająca korzystanie na obszarze województwa pomorskiego z powierzchniowego rozwiązania RTN z uwzględnieniem satelitów systemu GLONASS.


ASG-EUPOS: pomorska podsieć uruchomiona
Efektywny zasięg podsieci pomorskiej przedstawiony jest na rysunku obok. Nie jest zalecane wykorzystywanie danych korekcyjnych GPS + GLONASS poza obszarem sieci ze względu na ryzyko wystąpienia błędów spowodowanych spadkiem dokładności wyznaczonych modeli jonosfery i troposfery.

Parametry dostępowe dla rozwiązania VRS z sieci pomorskiej:
? Adres URL (Host): system.asgeupos.pl (alternatywnie IP: 91.198.76.2)
? Port: 2105
? Źródło danych NTRIP: POM_VRS_3_1

Źródło: Centrum Zarządzające ASG-EUPOS


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS