wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2014-05-06| Mapy, Ludzie

Prof. Mieczysław Sirko (1943-2014)

Po długiej i ciężkiej chorobie 3 maja 2014 r. zmarł prof. dr hab. Mieczysław Sirko, emerytowany profesor UMCS, wybitny geograf oraz kartograf, specjalista w zakresie badań i opracowań kartograficznych.


Prof. Mieczysław Sirko (1943-2014) <br />
fot. AW
fot. AW
Mieczysław Sirko urodził się 2 stycznia 1943 r. w Zwierzyńcu (powiat zamojski). Był absolwentem Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 1967 r. związany był zawodowo z Zakładem Kartografii UMCS (obecnie Zakładem Kartografii i Geomatyki), którym kierował w latach 1990-2012. Tematem jego pracy doktorskiej była „Metodyka map zatrudnienia w gospodarce narodowej Polski w oparciu o wyniki spisu kadrowego 1968” zaś rozprawy habilitacyjnej: „Teoretyczne i metodyczne aspekty obiektywizacji doboru osiedli na mapach (Studium na przykładzie Polski środkowo-wschodniej)”.

W 2001 r. otrzymał tytuł naukowy profesora. Był odznaczony: Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Złotą Odznaką Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 7 maja 2014 r. o godz. 14.00 na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie.

Źródło: UMCS, DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Kondolencje. kondolencje i wyrazy współczucia. Wspaniały profesor i promotor

kondolencje Wyrazy szczerego żalu i współczucia dla rodziny z powodu śmierci profesora.

2 komentarze

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt