Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2014-05-05| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Edukacja, Imprezy, Kataster

Konferencja studentów coraz bliżej

Organizatorzy IX Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Geodezji zaprezentowali szczegółowy harmonogram wydarzenia, które rozpocznie się już w najbliższy czwartek (8 maja) i potrwa do piątku.


Konferencja studentów coraz bliżej
W trakcie dwudniowego spotkania jego uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać przeszło 30 referatów. Swoimi osiągnięciami pochwalą się studenci kierunków geodezyjnych z: Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie.
Prezentowane referaty dotyczyć będą m.in.:
• modelowania przebiegu quasigeoidy na terenach wysokogórskich,
• zastosowania pomiarów georadarowych i pomiarów GPS do monitorowania stanu technicznego wałów przeciwpowodziowych,
• tworzenia map wiatrów na terenie polski,
• skaningu laserowego jako narzędzia pomocniczego przy wycenie nieruchomości.

Wykład inauguracyjny na temat „Geodeci w badaniach polarnych” wygłosi dr hab. Andrzej Pachuta, prodziekan Wydziału Geodezji i Kartografii PW.

Konferencja, organizowana przez Stowarzyszenie Studentów WGiK PW Geoida, odbędzie się w Gmachu Matematyki Politechniki Warszawskiej.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS