Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2014-04-15 | Geodezja, Ludzie

Jarosław Bosy profesorem

W piątek (11 kwietnia) nominację profesorską z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego odebrał Jarosław Bosy, pracownik Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.


Ilustracja: Jarosław Bosy profesorem <br />
fot. Łukasz Kamiński
fot. Łukasz Kamiński

Jarosław Bosy urodził się 31 lipca 1963 r. w Jurkowie. Studia geodezyjne na Wydziale Melioracji Wodnych Akademii Rolniczej we Wrocławiu ukończył w 1988 r. Pracę doktorską zatytułowaną „Zintegrowany system przetwarzania danych tachymetrycznych, niwelacyjnych i GPS” napisaną pod kierunkiem prof. Edwarda Osady obronił w 1996 r. na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie. W 2006 r. otrzymał stopień naukowy doktora habilitowanego w dyscyplinie geodezja i kartografia na podstawie rozprawy habilitacyjnej pt. „Precyzyjne opracowanie obserwacji satelitarnych GPS w lokalnych sieciach położonych w terenach górskich” i oceny dorobku naukowego. Od września 2009 r. pełni funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Geodezji i Geoinformatyki. Jest także prodziekanem kierunku geodezja i kartografia Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UP.

W badaniach naukowych początkowo koncentrował się na metodach integracji pomiarów klasycznych i satelitarnych. Od połowy roku 1996 włączył się aktywnie w prace naukowe związane z badaniami geodynamicznymi, szczególnie o charakterze lokalnym w Polsce, Czechach, Grecji i Włoszech. Aktualnie prowadzi badania związane z precyzyjnym opracowaniem obserwacji satelitarnych GNSS na potrzeby monitorowania Ziemi, w tym atmosfery. Jest autorem lub współautorem łącznie ok. 171 prac naukowych, w tym ok. 68 oryginalnych prac twórczych, z których większość publikuje w języku angielskim.

Źródło: UP we Wrocławiu


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

p. prof., jak pamiętam, ani dobrze nie wytłumaczył, ani specjalnie nie nauczył. sprawiał momentami wrażenie, jakby dydaktyka dla niego była złem koniecznym. ale uścisk dłoni Bronisława - bezcenny.:-)
    1 
 2 
na bakier z qlturą Ponad 10 lat temu skończyłem studia i rzeczywiście kultura nie była na wysokim poziomie.Może teraz się coś poprawi ... a w każdym razie gratuluje
  
 2 
Ola cd. Olo, nie traćmy nadziei: wyjdzie ze stresssssu to może zrozumie, że Putin to nie dobry wzór do powielania.
  
 3 
ocena Gratuluję. Cenię wiedzę i pracę prof. Bosego (zwłaszcza przy tworzeniu ASG-EUPOS, którego w większości wszyscy używamy). Niestety kultura osobista jest chyba odwrotnie proporcjonalna do tytułu naukowego i maleje wraz z wyższym stopniem naukowym.
  
 6 
Do geodureń Hmmm.. no tu żeś się Pan popisał wiedzą adekwatną do swojego podpisu. Akurat techniki GNSS wprowadziły najwięcej ułatwień do życia geodety...
    2 
 5 
ŻEBY JESZCZE coś z tych osiągnięć zostało wdrożone w codzienną pracę geodety i ją ułatwiło. Tyle wydajemy na granty, badania naukowe, praca jak była ciężka, dalej taka jest (udogodnienia techniczne ją ułatwiają, udogodnienia prawne utrudniają), a większość wynalazków i nowych technologii pochodzi i tak z zagranicy.
    7 
 6 
gratulacje Mam nadzieję, że otrzymany tytuł wpłynie pozytywnie na poziom kultury osobistej Pana Profesora bo poziom naukowy to ekstraklasa :)
  
 9 
gratulacje serdecznie gratuluję!!!
    2 
 1 
gratulacje! to bardzo miłe informacje.
    2 
 1 



wiadomości

NaviGate Sp. z o.o.
Kraków

NaviGate – Oddział Warszawa ul. Gościnna 7, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy, tel. 22 270-15-54 ODBIORNIKI GNSS RTK, TACHIMETRY ELEKTRONICZNE I ZROBOTYZOWANE, BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE (DRONY), SENSORY Sklep Serwis...

Centrum Serwisowe NaviGate
KRAKÓW

Centrum Serwisowe NaviGate wykonuje serwis odbiorników GNSS, kontrolerów, niwelatorów i tachimetrów marki Trimble, Spectra Geospatial, Nikon, Sokkia, Leica, Topcon, CHC, Geomax oraz dronów i sensorów marki DJI Enterprise. Naszym Klientom zapewniamy...
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-03 | OSTRÓW WIELKOPOLSKI
25 KALISKA KONFERENCJA NAUKOWO-TECHNICZNA
Tegoroczna konferencja „25 Kaliska Konferencja Katastralna – od analogu przez...
więcej
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
w 1889 r. wprowadzono w Warszawie drewnianą kostkę brukową?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Wacław Bobrowski (1889-1959)

Wacław  Bobrowski  (1889-1959)
Urodził się 26 lutego 1889 r. w Żłobinie koło Bobrujska w rodzinie ziemiańskiej jako syn Jerzego i Zuzanny z domu Rudomino. W latach 1901-09 uczęszczał do szkoły realnej w Wilnie. W 1910 r. rozpoczął studia w Konstantynowskim Instytucie Mierniczym w...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1838-1855
Aleksander Stryjeński (1803-75) inżynier, topograf bierze udział w pracach nad mapą topograficzną Szwajcarii.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama